Не варто панікувати й поводити себе безглуздо. Краще побережіть свої сили й намагайтеся пригадати корисні поради, які допоможуть вам знайти рішення в ситуації, яка склалася.

Читайте також: 10 геніальних порад, які значно полегшать життя мандрівника

Як поводитись, якщо ви заблукали в лісі

Якщо так сталося, що ви мандрували й загубили карту або просто відстали від своєї компанії, дійте відповідно до наших рекомендацій.

1. Найперше – заспокойтеся

Панікуючи, людина може робити абсолютно нелогічні вчинки, які не лише забиратимуть сили та енергію, а й наражатимуть на потенційну небезпеку в лісі.

2. Шукайте узвишшя

Знайдіть хоч якесь узвишшя й роззирніться довкола. Тверезо оцініть ситуацію: шукайте для початку очима просіки, стежки, лінії електропередач тощо.

3. Перегляньте речі, які маєте із собою

Виживання в лісі більшою мірою залежить від того, що ви маєте з собою. Тому дістаньте усе з кишень, з рюкзака, сумки тощо. Проаналізуйте, що вам точно знадобиться. Візьміть усі необхідні речі, а інші краще залиште.

4. Прийміть рішення

Подумайте, скільки людей знає про те, що ви зникли. Вгамуйте емоції та тверезо оцініть ситуацію, прийміть рішення, як краще діяти.

5. Залишайте знаки

Якщо ви вирішили йти, а не чекати порятунок, в такому випадку залишайте по можливості будь-які знаки, завдяки яким інші зможуть зрозуміти, куди саме ви попрямували.

У жодному разі не панікуйте, якщо заблукали / Фото Komkur

Що пити та їсти в лісі

Якщо ви опинилися в лісі, то будь-яку воду, яку ви знайдете, потрібно відфільтрувати будь-яким способом. Наприклад, з моху та вугілля можна зробити примітивний природний фільтр, який хоча б трохи очистить рідину і вона стане безпечнішою.

Найдоступнішою їжею є кора. Однак, якщо ви заблукали в теплу пору року, спробуйте пошукати ягоди та гриби. Але вживайте лише ті, які точно знаєте. Інакше ризикуєте отримати харчове отруєння. Як мінімум.

Їжте лише відомі вам ягоди / Фото Son365.online

Цікаво: Що подарувати тим, хто любить бувати в лісі: оригінальні ідеї подарунків

Захист від тварин

Своїми діями та криком людина сама може спровокувати тварину на напад. Краще тримайтеся подалі від нір, барлогів та лігв. Якщо тварина все ж напала, найкраще захищатися гарячою гілкою або перцевим балончиком.

Не провокуйте тварин на агресію / Фото Pohod-lifehack

Що брати із собою до лісу

На випадок, якщо ви раптом загубитесь, завжди беріть із собою в ліс ряд речей. Обов'язково візьміть ніж. Він допоможе й здобути їжу, і розкласти багаття, і звести тимчасове житло. Також вам не завадять компас, аптечка й мінімальний набір продуктів.

Завжди беріть до лісу компас / Фото Depositphotos