Тим часом не залишати після себе брудний слід не так уже й важко. Якщо забрати із собою сміття вважаєте неможливим, принаймні правильно утилізуйте його на місці.
Читайте також: Як вижити в лісі без їжі, води та спорядження
Класифікація відходів та розв'язання проблеми утилізації
Відправляючись на відпочинок у ліс, потрібно пам'ятати, що будь-який вид сміття має свою структуру з різним періодом розкладання. Усі відходи токсичні, а нешкідливого для природи сміття не буває. Навіть харчові продукти можуть шкодити всьому живому.
Під час відпочинку в лісі потрібно сортувати сміття / Фото Newsvl
Органічні та неорганічні відходи
Багато людей впевнені в тому, що органічні відходи не шкодять природі. Але це не так, адже в процесі гниття цей вид відходів є джерелом розмноження різних бактерій, які можуть негативно позначитися на флорі та фауні. Окрім цього, в процесі гниття виділяється неприємний аромат, який теж негативно відбиватиметься на всьому живому.
Цікаво: Що подарувати тим, хто любить бувати в лісі: оригінальні ідеї подарунків
Неорганічне сміття не розкладається і через це забруднює всю екосистему лісу. Закопувати неорганічні відходи категорично заборонено, адже завдяки цьому вони здатні виділяти токсичні речовини, які надзвичайно шкідливі.
Неорганічні відходи заборонено закопувати в землю / Фото Promusor
Способи утилізації
Для того, щоб відпочинок кожного разу приносив задоволення, а улюблені місця дарували приємні емоції, завжди потрібно прибирати за собою. Саме тому ми радимо правильно утилізувати все сміття, яке у вас залишиться після відпочинку в лісі.
Паперові відходи
Папір, картон та біоупаковки можна спалити у багатті, наносячи при цьому мінімальну шкоду для природи. Для того, щоб вітер не розносив після відпочинку попіл, краще присипати все землею. Це також сприятиме швидшому відновленню зеленого покриву.
Паперові відходи в лісі потрібно спалювати максимально обережно / Фото Trendymen
Харчові відходи
Як би ви не старалися, харчові відходи залишаються майже завжди. Не рекомендуємо залишати їх будь-де для того, щоб тварини з'їли. Не завжди це відбувається, тому варто під кущем акуратно зняти дерен, викопати яму і помістити туди всі харчові відходи. Після цього їх потрібно засипати землею, закопати й "накрити" дерновою "подушкою". Усе ретельно залити водою, що сприятиме швидкому перегниванню відходів.
Відходи з металу
Більшість металевих відходів – консервні банки. Вони надзвичайно швидко окислюються на повітрі, особливо при взаємодії з водою. Для того, щоб прискорити процес розкладання металу, потрібно позбутися антикорозійного покриття. Найпростіше це зробити, помістивши банки у багаття. Після цього банка легко піддаватиметься деформації, тому її можна скласти максимально компактно за допомогою каменя. Якщо можливості забрати металеве сміття нема, варто його закопати в землю під дерен. Завдяки цьому метал не окислиться під впливом атмосферного впливу і завдасть мінімум шкоди для природи.
Пластикове сміття
По можливості краще не беріть пластикові вироби у ліс. Інакше вам доведеться їх нести із собою назад. Зауважте, спалювати пластик не рекомендується, адже він, згораючи, виділяє токсичний газ. Обов'язково заберіть пластикові відходи з лісу і занесіть у спеціальний контейнер для сміття.
Пластикові відходи потрібно обов'язково забирати з собою / Фото Freepik
Скло
Скло не горить, але гарно деформується у вогні. Після обпалювання скляні вироби легко піддаються подрібненню, тому їх варто розкришити до стану піску. Але не варто бити скло до того, як його обпалили. Частини скла в такому випадку будуть досить великими, тому можуть нашкодити не лише людям, які відпочиватимуть у лісі надалі, а й тваринам, які мешкають на тій території.
Загалом, в ідеалі скляні вироби краще не брати в ліс, а якщо ви таки вирішили взяти, то радимо під час кожного привалу робити спеціальну обробку та подрібнення скла.
Не залишайте після себе сміття в лісі / Фото Inform
Будь-яке залишене в лісі сміття приводить до екологічної катастрофи. Тому від дій кожного відпочивальника залежить не лише вигляд улюбленого місця для відпочинку, а й ціла екосистема певної території.