Дієтолог Андрій Невський, який схильний вірити дослідженням та науково доведеним фактам, допоміг розібратися, які популярні думки про "молочку" правильні, а які – хибні.

І ще Не твердими сортами єдиними: як корисно й смачно готувати макарони з м'якої пшениці

У дорослих не засвоюються молочні продукти

Повірте, люди з непереносимістю лактози точно знають, що вона у них є. А якщо у вас після склянки молока не розривається живіт, немає діареї або нудоти, то все з вами добре.

Від молочних продуктів розвивається целюліт

Кажуть, що у нас немає ферментів, які розщеплюють казеїн – молочний білок. І цей незасвоєний елемент викликає запалення підшкірного жиру. Але усе набагато простіше. Якби щось не засвоїлося, то просто б вийшло з організму природним шляхом.

Молоко утворює слиз

Деякі педіатри навіть радять прибрати молоко з дитячого раціону при ГРВІ. Але дослідження підтвердили, що між молоком і появою слизу в дихальних шляхах немає ніякого фізіологічного зв'язку,
– говорить дієтолог.

Сьогодні модно пити усі версії молока, крім класичної
Сьогодні модно пити усі версії молока, крім класичної / Фото unsplash

Від "молочки" з'являються прищі

На жаль, учені знайшли зв'язок між акне і молочною продукцією. The National Center for Biotechnology Information у 2018 році опублікував дослідження, яке виявило "позитивний зв'язок між молочними продуктами ... і появою прищів". Механізм зв'язку поки не вивчений.

Молоко вимиває кальцій з кісток

Всі дослідження говорять про те, що наш організм якраз отримує кальцій з молочних продуктів тваринного походження, а не втрачає, вживаючи "молочку".

Читайте також Чому марафони зі схуднення не працюють: пояснює дієтологиня

Через "молочку" виникають набряки

У молочних продуктів високий інсуліновий індекс. Інсулін стимулює вироблення альдостерону в надниркових залозах – цей гормон затримує натрій, а разом з ним і воду, що може привести до невеликого набряку. Але не варто цього боятися.