Як запевняє фахівець, перебування на дієті й схуднення не завжди пошкоджують ваш метаболізм. Через адаптацію організму, яка проявляється у відповідь на втрату жиру (фактично, щоб втрату запобігти), витрата енергії буде істотно меншою у тих, хто скинув вагу, ніж у тих, хто завжди був струнким.

І ще Навіщо марафонці влаштовують макаронну вечірку перед забігом і які страви для неї готують

Втрата ваги і її утримання супроводжуються адаптивними змінами метаболізму. Ці зміни означають, що ми будемо витрачати менше енергії.

Чим більше ми худнемо, тим менше ми витрачаємо енергії. І чим більше ми відпочиваємо і лежимо, тим менше у нас є енергії для тренувань. І ось цей розкид може становити до 15% від загального обміну речовин,
– говорить дієтологиня.


Аби схуднути, розрахунок добової норми калорій має відбуватися індивідуально / Фото unsplash

Так, через адаптивну реакцію організму, людині, яка схудла, знадобиться від 5 до 15% менше калорій в день для підтримки ваги на рівні, ніж тій людині, у якої ця вага завжди була. Це означає, що тим, хто ніколи не страждав від зайвої ваги, необхідно, наприклад, 2000 кілокалорій для утримання ваги, а тим, хто схуд вже до такого ж рівня, необхідно трохи менше (1700 – 1800 кілокалорій). Така різниця може зберігатися до 7 років після спалювання ваги або більше.

Читайте також Як змусити своє тіло скинути зайву вагу: 3 важливих пункти від тренерки