Ідеї 24 зробили для вас добірку 10 фільмів про вигаданих та реальних геніальних людей, а також про труднощі, з якими стикаються такі унікальні особистості.

Читайте також: 5 міфів про цілі, які заважають нам стати успішними

"Людина, яка пізнала нескінченність"

Британська біографічна драма про індійця Срінівасу Рамануджана, який попри бідність, расистські утиски та всі обставини Першої світової війни став видатним математиком. Кожен глядач буде співчувати Рамануджану і водночас захоплюватися геніальною грою Дева Патела.

Офіційний трейлер фільму:

"Розумник Вілл Гантінґ"

Вілл звичайний хлопець, який працює прибиральником в університеті, періодично випиває і має за плечима незначні порушення закону. Ні він, ні його оточення навіть не здогадуються про те, що хлопець – "вундеркінд". Це все тривало до того часу, поки він випадково не натрапляє на задачу, яку записав на дошці професор для своїх студентів. Подальші події кардинально змінять життя Вілла.

"Розумник Вілл Гантінґ": дивіться трейлер фільму

"Захист Лужина"

Фільм про талановитого шахіста Лужина та про його дівчину, з якою він познайомився на турнірі в Італії. Події розгортатимуться так, що для головного персонажа шахівниця стане межею між двома реальностями. Лужину доведеться обирати: або здоров'я, або шахи. Що він обере? Яку роль зіграє його нова кохана? Чи є вихід з таких ситуацій?

"Захист Лужина": дивіться трейлер фільму

"Геній і безумець"

Фільм про Джеймса Мюррея, який почав створювати Оксфордський словник англійської мови, а також про лікаря, який зробив найбільший внесок прикладів вживання слів. Сюжет розгортається навколо цих двох особистостей. З якими проблемами стикнулися "першовідкривачі"? Хто з них двох геній, а хто безумець?

"Геній і безумець": дивіться трейлер фільму

Цікаво: Як встигати більше: 10 простих порад

"Авіатор"

Говард Г'юз – це геніальний чоловік, який вирізнявся особливим шармом, привабливістю та амбіційністю. Він став продюсером найдорожчої кінострічки в історії. Здавалося б, Говард досягнув великих вершин, але все не так однозначно. За впевненістю цього чоловіка стоїть параноїдальний розлад. Головну роль зіграв Леонардо Ді Капріо, який постає перед глядачами в найрізноманітніших амплуа.

"Авіатор": дивіться трейлер фільму

"Обдарована"

Маленька Мері втратила батьків, тому тепер її вихованням займається дядько Френк. Коли дівчинка пішла в школу, вияснилося, що вона має геніальні математичні здібності. Через це у бабусі Мері та дядька дівчинки (опікуна) виникає суперечка. Френк хоче, щоб у дівчинки було "нормальне" дитинство і вона багато спілкувалася з однолітками, натомість бабуся прагне віддати Мері у математичну академію. Дівчинка має свою думку стосовно цього.

"Обдарована": дивіться трейлер фільму

"Теорія всього"

Стівен – студент-фізик, який має шалений потенціал. Він працює над дисертацією і будує гармонійні стосунки з дівчиною Джейн. У вирі приємних подій фізик дізнається, що він хворий і зовсім скоро не зможе рухатися. Попри такі новини, Джейн не залишає Стівена Гокінга, а навпаки – всіляко підтримує його, допомагає і навіть народжує дітей.

"Теорія всього": дивіться трейлер фільму

"Залізна людина"

Тоні Старк – геніальний розробник, який на початку фільму відправляється в Афганістан для реклами нового товару. Але все пішло не так, як планував головний персонаж, адже там його викрадають і вимагають зробити зброю масового ураження. Тоні виконує те, що йому наказують, а потім повертається в свою країну і розробляє план помсти.

"Залізна людина": дивіться трейлер фільму

"Гра в імітацію"

Фільм про Алана Тюринга, який був ключовою постаттю в розшифруванні нацистського коду Енігми. Він досягнув того, що хотів і що від нього вимагалося. Це значною мірою допомогло перемогти Антигітлерівській коаліції у Другій світовій війні.

"Гра в імітацію": дивіться трейлер фільму

"Ігри розуму"

Головний персонаж фільму – Джон Неш. Він учений, який став лауреатом Нобелівської премії з економіки. Саме ця геніальна особистість зробила відкриття в галузі “теорії ігор”. Такі вміння та знання допомогли зробити Джону блискучу кар'єру – спочатку викладача, а потім помічника ЦРУ.

Нічого в житті ученого не передбачало біди, але раптово він стає жертвою нападу, а потім і переслідувань. Джон ще навіть не здогадується, що його чекає далі.

"Ігри розуму": дивіться трейлер фільму