Скульпторка Дебра Бакстер створює форми, які контрастують із крихкістю тіла та міццю кристалів.

Читайте також Бамбукові хвилі: митець створює фантастичні фігури, сплітаючи рослини

Осмислення людської слабкості

Бакстер створює витвори, надихаючись традицією вікторіанської епохи.

"Тримаючи чорний метал", Дебра Бакстер / Фото з сайту Бакстер

Скульпторка поєднує частини людського тіла та масивні кристали кварцу. Мисткиня вкладає в кожен витвір особливий сенс: від крихкості та недосконалості людського тіла до твердості життя, яке вона відтворює у камінні.

Що було в моді у Вікторіанство

ХІХ століття ознаменувалося своєю траурністю, культом смерті . До цієї настроєвості народ навернула тогочасна королева Великої Британії Вікторія , яка тяжіла до сентиментальності та символізму. Після смерті її коханого чоловіка Альберта вона оголосила довічний траур. Тоді в моду ввійшли темні та скорботні витвори мистецтва та ювелірні прикраси з приглушених кольорів.

"Рука привида", Дебра Бакстер / Фото з сайту Бакстер

Останні роботи мисткиня присвятила медичному феномену "Серця-привида". У цій медичній процедурі серце очищається від всіх його клітин крові, а потім туди вводяться сотні мільйонів нових клітин, які змушують серце знову битися. Бакстер цікавиться, як ця концепція досліджує складність існування, і проводить грань між життям і смертю.

До теми Майстриня створює динамічні скульптури з бронзи: фото дивовижних фігур

У композиції "Влови моє дихання" жінка вплела у камінні мідні "вени", а в скульптурі "Любов жорстка" розділяє гладке скляне серце з шипованим кварцом.

У кожній формі кохання є неминучий біль,
– стверджує Бакстер.

"Влови мій подих" та "Любов жорстка", Дебра Бакстер / Колаж 24 каналу з фото Дебри Бакстер