Бігові доріжки, велотренажери, "розумні" годинники, фітнес-браслети й навіть смартфони: нас просто оточують лічильники калорій. Ми зусебіч можемо отримати інформацію про свої успіхи на шляху до схуднення. Але чи можна покладатися на ці результати?

І ще Кругове тренування з медболом: комплекс вправ для схуднення

Так, згідно з дослідженням клініки спортивної медицини в Сан-Франциско, тренажери сильно завищують спалені калорії. Учасники експерименту займалися на різних кардіотренажерах, а учені відстежували їхні дихальні патерни за допомогою спеціальних масок і вимірювали рівень VO2max – максимальну кількість кисню, що споживається.

Порахувавши ці дані, узявши до уваги зріст, вагу, вік та відсоток жиру в організмі, дослідники з'ясували, скільки калорій витратили спортсмени та порівняли ці показники з цифрами на тренажерах.

Як виявилося, лічильники завищували кількість спалених калорій у середньому на 19%:

  • Велотренажер – на 7% завищують реальні показники;
  • Тренажер сходи – на 12%;
  • Бігова доріжка – на 13%;
  • Еліптичний тренажер – мають похибку у 42%.

Читайте також 4 способи накачати сталеві руки без штанги, гантелей і тренажерів: відео з вправами

Текст публікації спортклубу Smidyuk Academy:

Чи можна довіряти лічильникам калорій на тренажерах?

Згідно з дослідженням клініки спортивної медицини в Сан-Франциско, тренажери сильно завищують спалені калорії. Учасники експерименту займалися на різних кардіотренажерах, а вчені відстежували їхні дихальні патерни за допомогою спеціальних масок і вимірювали рівень VO2max – максимальну кількість кисню, що споживається.

Порахувавши ці дані + зріст, вага, вік і % жиру в організмі, вчені з'ясували, скільки калорій витратили випробувані та порівняли ці показники з цифрами на тренажерах. Як виявилося, лічильники завищували кількість спалених калорій у середньому на 19%:

Велотренажер - 7%
Тренажер сходи - 12%
Бігова доріжка - 13%
Еліптичний тренажер - 42%