3 червня – Всесвітній день велосипедиста. З цієї нагоди ми вам розповімо, чому їздити на велосипеді – це мудре та правильне рішення. Якщо ви сумніваєтеся, чи варто вам купувати двоколісного друга – відкиньте сумніви й перегляньте основні причини, які переконають вас пересісти на велосипед.

Читайте також Zubrowka на захисті дикої природи: як легендарний бренд бореться за червонокнижних зубрів

1. Ви залучаєте всі м'язи

Під час катання на велосипеді залучається 50% м'язів. У процесі можна тренувати м’язи рук, ніг, плечей, сідниць, спини, пресу тощо. Отже, це прекрасний спортивний тренажер, який покращить загальний стан та фізичне самопочуття, а через часті вело мандри допоможе ще й підтягнути м'язи.

Катаючись на велосипеді, можна тренувати всі м'язи / Фото Unsplash

2. Позбуваєтеся стресу

Одноманітні циклічні рухи допомагають позбутися тривог, корисно позначаються на нервовій системі у випадках психічних захворювань, сприяють розслабленню і стабілізують емоційний та фізичний стан людини.

Під час поїздок можна відпочити морально / Фото Unsplash

3. Допомагаєте планеті

Велосипеди займають значно менше місця, ніж автомобілі, не забруднюють атмосферу викидами, але при цьому дозволяють добратися до потрібного місця втричі швидше, ніж, для прикладу, пішки.

Цікаво 9 переконливих причин, чому люди обирають мотоцикли

4. Ви економите

Використовуючи велосипед для пересування по місту, ви економите на поїздках в громадському транспорті або в таксі. Загалом, якщо сумувати зекономлені кошти впродовж тижня, місяця і тим більше років, виходить гарненька сума, яку можна потратити на власну мрію.

5. Немає обмежень по віку

Обираючи велосипед для фізичних навантажень або для підтримки форми, не варто зважати на вік, але обов'язково не забувати про протипоказання лікарів. Проте катання на велосипеді – це класний тренажер для тих, хто боїться мати артроз. Кругові рухи тренують хрящі кожної людини, незалежно від віку.

Їздити на велосипеді можуть люди різного віку / Фото Freepik

6. Ви швидко можете доїхати до будь-якої точки призначення

Замість того, щоб стояти у ранковому заторі або чекати своєї черги для поїздки в маршрутному таксі, можна використати велосипед і дістатися будь-якої точки призначення швидко, легко та без тривалих очікувань.

7. Перший крок для того, щоб полюбити спорт

Якщо ви ніяк не можете змусити себе займатися спортом, розпочніть з того, що приноситиме вам задоволення. Так, поїздки на велосипеді можуть бути захопливими, цікавими та пізнавальними. Особливо, якщо здійснювати мініподорож в нове місце.

Поїздки на велосипедах допоможуть полюбити спорт / Фото Pexels