Ідеї 24 сформували 5 питань, давши відповідь на які ви зрозумієте, чи варто дарувати дитині смартфон на новорічні свята.

Читайте також: Що не варто дарувати дітям на Миколая: 10 антиприкладів подарунків

Чи знає ваша дитина, як керувати інформацією про себе в "цифровому" світі?

Усе, що ми розміщуємо в мережі, залишається там назавжди. Тому ваша дитина повинна розуміти, що поширення будь-якої інформації в інтернеті може рано чи пізно будь-яким чином позначитися на її житті.

Фото dreamstime

Чи знає ваша дитина, як будувати безпечні стосунки в інтернеті?

Багато дітей не готові боротися з негативом, який може бути направленим на них. Вони бояться залякувань, своєрідно реагують на погрози й легко піддаються впливу. Дитина будь-якого віку повинні вміти правильно поводитися в таких ситуаціях.

Фото vix

Чи знає ваша дитина, як захистити особисту інформацію?

Завантажуючи різноманітні додатки, діти несвідомо надають особисту інформацію, яка з часом може бути використана проти них. Це стосується і соціальних мереж. Необдумане надання конфіденційної інформації може призвести до плачевних наслідків.

Фото 31tv

Цікаво: Як красиво запакувати подарунки на День святого Миколая: 20 фотоприкладів

Чи має ваша дитина рамки?

Перед тим, як купувати телефон, ви повинні зрозуміти, чи зможе дитина розумно ним користуватися, і чи не стане вона залежна від ґаджета. Правильно розставлені пріоритети, чіткі рамки щодо користування телефоном, вміння відмовитися від смартфона перед сном – все це убереже вашу дитину від негативного впливу на фізичне та психічне здоров'я.

Фото freepik

Чи вміє ваша дитина критично мислити та фільтрувати інформацію, яку отримує з інтернету?

Ваша дитина розуміє, що не все, що є в інтернеті – правда? Чи усвідомлює вона, наскільки неправдиву інформацію може "споживати"? Вміння фільтрувати усе прочитане навчить дитину критично мислити та не піддаватися маніпуляціям.

Фото soulpost

Не орієнтуйтеся на вік, досягнення чи розвиток дитини. Лише давши відповідь на ці прості запитання, ви зрозумієте, який подарунок краще обрати для вашого чада.