Ці міфи про сон ви точно чули, і неодноразово, і навіть вірили у них. Настав час їх розвіяти — і почати спиратись на факти.

Читайте також: 5 міфів про стратегію в компанії

Міф 1: можна виспатися наперед або заднім числом

Це один із найпоширеніших і найдавніших міфів. Гадаєте, у вихідні ви зможете гарно виспатися й відпочити за весь минулий тиждень? Мусимо вас розчарувати. Ваш організм зажди потребує час від часу відновлення енергії. Цей процес – циклічний. Тобто проміжки між сном та роботою чи домашніми справами мають бути однаковими. Якщо ви в будні спатимете на добу лише 5 годин, а у вихідні – 10, то однаково не відновите свої сили.

Фото posta

Міф 2: фізичні навантаження перед сном корисні

Багато хто з нас переконаний, що заняття спортом перед сном допомагають швидше й міцніше заснути. Однак це не так. Найкращий час для спорту – ранок. Також можна робити фізичні вправи вдень, але активність перед сном призведе до підвищення температури на кілька годин і, дуже ймовірно, до безсоння.

Фото apexprofoundbeauty

Міф 3: гаряче молоко допомагає заснути

Із дитинства ми знаємо, що гаряче молоко допомагає швидше заснути. Так, у гарячому молоці є амінокислота триптофан, але не в такій кількості, як фармацевтичний снодійний засіб. Гаряче молоко може розслабити, поліпшити наше самопочуття, але глобально на якість сну не повпливає.

Фото miss-runet

Цікаво: 5 неймовірних фактів про космос, які схожі на вигадку

Міф 4: із віком люди потребують менше сну

Учені довели: людина має спати 7–9 годин на добу незалежно від віку. Міф виник через те, що старші люди часто мають проблеми зі сном, спричинені різними хворобами та поганим самопочуттям.

Фото depositphotos

Міф 5: під час сну наш мозок відпочиває

За результатами багатьох досліджень стало відомо, що наш мозок під час сну працює ще плідніше, ніж тоді, коли ми в стані бадьорості. Сон потрібен людині для того, щоб розслабилися тіло й нервова система. Сам мозок працювати не припиняє. Просто він не "відволікається" на рухи тіла й тому отримує дещо менше навантаження, ніж удень.

Фото zbruc