Якщо ви належите до категорії тих людей, які бояться літати, прочитайте факти про літаки. Вони допоможуть вам розслабитися і хоча б трішки позбутися аерофобії.

Читайте також: Як перенести довгий переліт: 7 корисних порад

Велика кількість людей, які літають впродовж року

За статистикою за рік повітряні судна перевозять близько 4,5 млрд людей, а це більш ніж половина всього населення Землі. Тих, хто гине в авіакатастрофах значно менше, ніж тих, хто гине в ДТП. Для прикладу, за рік через авіакатастрофи гине приблизно 1000 осіб. У той час, як у результаті ДТП в усьому світі в середньому щоденно вмирає 150 тисяч осіб.

Фото businessinsider

У літак іноді вдаряє блискавка

У середньому за рік кожен літак отримує мінімум один удар блискавки. Але нічого страшного в цьому немає, адже сучасним літакам блискавка не може завдати серйозної шкоди. Вони сконструйовані так, що електричний розряд просто проходить через обшивку літака. Востаннє через удар блискавки літак упав у 1963-му році.

Фото biletik

Літак може летіти з одним двигуном

Літак може працювати навіть лише за справності одного двигуна. Якщо літак здійснює перельоти на далекі відстані або через океан, він обов'язково має сертифікат, у якому зазначено, скільки годин судно здатне летіти з одним двигуном.

Цікаво: 7 продуктів, які в різних країнах мають зовсім інший смак

Мала ймовірність падіння

За статистикою ймовірність падіння літака дуже мала і складає всього 0,00001%, в той час, як ймовірність автокатастрофи в 62 рази більша. Але ж люди не бояться їздити кожен день на роботу на машині або громадському транспорті.

Пілоти підстраховують один одного

Виявляється, в літаках є одне незмінне правило: пілоти їдять різні страви. Один з них їсть те ж, що і пасажири першого і бізнес-класу, а другий пілот їсть іншу їжу. Так авіакомпанія турбується про те, щоб обидва пілоти раптом не отруїлися однаковою їжею.

Фото senfil