Наївна віра може призвести до катастрофічних наслідків. Щоб уберегти вас від безглуздих спроб наслідувати кіногероїв, ми розвіємо 5 найпоширеніших кінематографічних міфів про те, як можна вижити в дикій природі.

Читайте також: У диких умовах: найкращі фільми про виживання, які ви подивитесь на одному подиху

1. Якщо закип’ятити воду, вона стане придатною для пиття

Закип’ятивши воду, ви справді знищите всі бактерії. Проте шкідливі речовини, які, можливо, є у воді, нікуди не дінуться. Їх можна буде лише відфільтрувати.

Кип’ятіння не робить води безпечною для вживання / фото Shkola-v.blogspot

2. Виловлену у водоймі рибу можна їсти сирою

Ви будете здивовані, але багато людей впевнені в тому, що якщо суші готують із сирих інгредієнтів, то зловивши у будь-якій водоймі будь-який вид риби, її можна їсти у такому ж вигляді. Насправді вживання такої їжі може спричинити харчове отруєння. Перебуваючи у дикій природі без ліків, такий вчинок може призвести до серйозних наслідків. Краще спробуйте будь-яким чином розвести багаття і по можливості зварити чи посмажити свою здобич.

Вживання сирої їжі може спричинити харчове отруєння / Фото Ideas.ted

3. У печері найбезпечніше розводити багаття

У багатьох фільмах ми бачили персонажів, які ховалися в печерах і вважали, що розводити багаття там найбезпечніше. Але вогонь може нагрівати каміння, у результаті чого воно може зсовуватися. Це загрожуватиме не лише здоров'ю, а й життю. Найкраще розводити багаття перед самим входом у печеру.

Краще не розкладати багаття в печері / фото Vecteezy

Цікаво: 5 неймовірних рекордів YouTube, які вас здивують

4. У пустелі найважливіше – знайти воду

Опинившись в пустелі без особистих речей та засобів для виживання, першочергово потрібно знайти можливість захиститися від сонця. Це дуже складно, але вам потрібно перейти туди, де є тінь. Також дуже важливо перебувати в такому положенні, щоб не торкатися гарячого піску. Тільки після цього варто думати про пошуки води.

У пустелі потрібно знайти, де заховатися від сонця / фото Twitter

5. Воду потрібно берегти якнайдовше

Опинившись у критичній ситуації серед дикої природи, воду справді потрібно берегти та вживаючи, розподіляти на максимально тривалий час. Але якщо ви опинилися у країні з жарким кліматом, то будьте готові до того, що значна кількість рідини через палке сонце та високу температуру буде просто випаровуватися.

За високої температури повітря вода може випаруватися / фото Nurqanatbaizaq.islam