Щоб від подорожі залишилися тільки гарні враження, потрібно ретельно підготуватися, щоб мінімізувати видатки й не втратити голову в найбільш незручний момент. Наші поради стануть мандрівникові-початківцю у пригоді.

Читайте також: Як зекономити в подорожі: 5 лайфхаків

Продумайте заздалегідь свій маршрут

Планувати маршрут – захопливо! Оберіть міста, завантажте додатки з транспортними схемами й прокладайте собі найкращі маршрути. Зазвичай дуже зручні програми є в провідних транспортних перевізників кожної країни: ви одразу зможете уточнити довжину шляху та розклад.


Фото pixabay

Прибувши до пункту призначення, купіть SIM-карту місцевого мобільного оператора з оптимальним пакетом послуг. Це буде дешевше, ніж якщо ви зміните заздалегідь, перед подорожжю, тарифний план у свого оператора.


Фото pinterest

Не забудьте про захисні та косметичні засоби

Особливо це стосується людей з чутливою шкірою, яка моментально реагує на зміни клімату. Уникнути неприємностей вам допоможуть:

  • захисний крем від сонця;
  • термальна вода;
  • пантенол – засіб для зволоження та лікування шкіри при ушкодженнях.
    Ці засоби обов'язково мають бути у вашій косметичці.


Фото it.ogo

Остерігайтесь кишенькових злодіїв

У багатьох країнах кишенькові крадіжки дотепер дуже поширене явище. Тому, гуляючи містом і милуючись краєвидами та пам'ятками старовини, майте при собі лише найнеобхідніші речі та трохи грошей і носіть їх у невеличкій сумці-кросбоді, що завжди буде у вас у полі зору.

І не носіть із собою документи! А тим паче не кладіть до паспорта всі свої гроші, кредитні картки й не залишайте все це в портфелі, якщо на ньому не має кодового замка.


Фото isic

Завжди позначайте місце свого проживання на google-мапах

Якщо до вашого готелю чи орендованої квартири веде тисяча стежок, не буде зайвим перестрахуватися.


Фото pinterest

Зробіть копії документів і занотуйте всі важливі телефони

Загубити в чужій країні телефон – серйозна проблема, а втрата паспорта гарантовано обернеться квестом "Доведи, що ти не верблюд". Змучитесь тижнями сидіти в посольстві, чекаючи на ідентифікацію особистості.


Фото isic

Навіть якщо у вас значний водійський стаж, не кваптеся орендувати авто. Віддавши цього разу перевагу громадському транспорту, ви уникнете мороки з експрес-вивченням правил дорожнього руху, платними дорогами, особливостями поведінки на дорозі місцевих водіїв, небезпечними ділянками на шляху та іншими нюансами.


Фото mizku