Ситуацію можна виправити за допомогою правильних вправ. Як їх потрібно виконувати – показала спортсменка, віцечемпіонка світу з бодибілдингу (2018), чемпіонка України (2017), тренерка Євгенія Самойлова.

Цікаво Скільки макаронів з'їдають українці і як обрати якісний продукт

Відсутність активності та довгі години, проведені в одній позі, закріпачують грудний відділ хребта. Це погано впливає як на дихання, так і на здоров'я поперекового та шийного відділів хребта,
– зазначила Самойлова.

Чим шкідлива скутість грудного відділу

  • В першу чергу це призводить до утрудненого дихання. Спортсменка пояснила, що кожен хребець грудного відділу з'єднаний з ребрами, які беруть участь в диханні. Коли грудна клітка затиснута, діафрагма не може працювати на повну силу, а нерухомість у грудному відділі хребта заважає дихати глибоко й вільно.
  • З'являється біль у попереку та шиї

Щоб компенсувати зажатість грудного відділу хребта, занадто рухливими стають шийний і поперековий відділи.

Читайте Full Body-комплекс для тих, хто займається вдома: 5 вправ на все тіло – відеотренування

У рухах, які здійснюються у повсякденному житті, ми розгинаємося і згинаємося, повертаємося і нахиляємося переважно по лінії хребців L5-S1 у поперековому відділі хребта, тому дуже часто зайва гіпермобільність у цьому сегменті хребта і призводить до протрузій або гриж, а грудний відділ залишається не задіяним,
– роз'яснила фітнес-тренерка.

Євгенія Самойлова показала вправи, які допоможуть знизити шкоду від сидячого і малорухливого способу життя. Вони поліпшать гнучкість і поставу. Кожну вправу слід виконувати в 3 підходи по 12 – 15 разів.

Як виконувати вправи: дивіться відео