Але чому ми досі вважаємо восьмигодинний робочий графік нормою? Невже важлива кількість "відроблених" годин, а не результат роботи? Ідеї 24 знайшли 5 причин, чому вам варто задуматися над тим, чи підходить вам такий графік роботи.

1. Застаріле бачення з минулого століття

Такий графік зберігся і до сьогодні. Ми "запозичили" його і для тих сфер, де це зовсім немає сенсу.

Працівник на заводі / Фото unsplash

Емілі Баллестерос, тренер з питань вигорання, вважає, що такий підхід є застарілим та не раціональним. Вона ділиться інформацією у своїх відео. Деякі з них набирають понад півтора мільйона переглядів у ТікТок, що свідчить про актуальність цього питання в усьому світі:

@emilybruth

Reply to @iamjoegioia I'm glad you brung it up cuz I've been dying to talk about it for a f*ckin hot minute #burnout #cc #40hourweek #fyp #workload

♬ original sound - Emily Ballesteros

2. Мозок дає збій

Можливість виконувати довготривалу інтенсивну мозкову роботу триває не довше ніж дві години. Це означає, що за 8 годин ваш мозок "стомлюється" та виснажується.

Уже після другої години роботи результативність його роботи зменшується. Ви ще досі вважаєте нормою лише одну годину обідньої перерви?

Фото unsplash

Читайте також: Які 2 риси об'єднують усіх геніальних людей: пояснюємо на прикладах

3. Компромісний для всіх графік?

Незалежно від типу нашої діяльності (байдуже, фізична чи когнітивна), більшість людей виявляє найбільшу активність у першій половині дня (якщо вони "жайворонки") або у другій половині дня (якщо вони "сови"), – вважає американський письменник та тренер Стів Магнес.

Компромісу для усіх бути не може. Кожна людина – особистість. У неї свої індивідуальні особливості організму та унікальні біоритми. Тому варто орієнтуватися на те, який результат людина показує, а не те, що вона здатна відсидіти 8 годин на робочому місці.

Не завжди компроміс – це добре / Фото unsplash

4. "Вигорання" на роботі

Якщо ви не можете звикнути до певного графіку роботи, на вас рано чи пізно чекає емоційне вигорання.

Є три типи вигорання: загальне, соціальне і так звана нудьга.

Загальне вигорання – це коли ви загалом незадоволені своїм життям, зациклені на роботі і зовсім не маєте часу на себе.

Соціальне вигорання відбувається через відсутність меж у стосунках з людьми (колегами, керівником тощо), а також через наявність "токсичних" людей.

Нудьга – це коли ви відчуваєте, що "застрягли" на одному місці. Тобто не розвиваєтеся, не вчитеся чомусь новому, не вдосконалюєтеся.

Вигорання на роботі тягне за собою низку невтішних наслідків / Фото barexamtoolbox

5. Експерименти – наше все

Для того, щоб зрозуміти, який графік роботи працівникам підходить найкраще, варто експериментувати. Пробувати перевіряти результативність працівників у різні години, заохочувати та мотивувати. Якість часу важливіша за його кількість!

Задоволені працівники – успішна компанія / Фото unsplash