Зараз ми розкриємо секрет пристроїв-шпигунів, про які ви навіть не здогадувались. Отже, приготуйтесь – буде спекотно!

Читайте також Десерти з Soplica: топ-4 рецепти, які подарують неземну насолоду

Зубні щітки

Багато сучасних зубних щіток підключаються до мобільних пристроїв, щоб вести облік ваших гігієнічних процедур. Але вони не тільки це роблять, вони ще й записують все що "чують".


Фото todaysrdh

Навушники

Група ізраїльських учених розробила код, який дозволяє записувати звук, навіть якщо пристрій не оснащено мікрофоном. Цей код перетворює навушник в мікрофон: динаміки реагують на коливання повітря, перетворюючи їх в електромагнітний сигнал.

Навіть при вимкненому мікрофоні розмови користувача все одно можна буде записати.


Фото nytimes

Світлодіодні лампи

Важко повірити? Але виявляється навіть світлодіодні лампи можуть підслуховувати за вами. Але тільки ті, які підключаються до мобільного додатку.


Фото todaysrdh

Смарт-колонки

Все більше людей мають вдома смарт-колонки. Нам здається, що всі розмови з такими пристроями залишаються приватними, але це не зовсім так..

Хоча самі записи анонімні, вони прив'язані до номера аккаунта, але теоретично користувача можна знайти.


Фото todaysrdh

Роботи-пилососи

Роботи-пилососи дуже зручні тим, що самостійно їздять по дому і збирають пил. Але і ці корисні пристрої можуть порушувати нашу конфіденційність.

Китайський робот-пилосос Dоngguan Dіqee 360 ​​оснащений Wi-Fi з вбудованою камерою нічного бачення на 360 градусів. Хоча сама компанія не збирає ніяких даних про житло користувача, але якщо хакер зламає такий пилосос, він дізнається все що йому потрібно.


Фото nytimes

Автомобілі

Більшість сучасних машин оснащені реєстратором – аналогом "чорного ящика" в літаку. Це модуль, який постійно записує різні параметри роботи автомобіля: число оборотів двигуна, швидкість машини, відсоток від повної потужності, гальмування, дорожні умови. Реєстратор також записує останні секунди перед зіткненням, щоб згодом виробник міг визначити ступінь провини водія.


Фото pixabay

Іграшки

Багато сучасних іграшок містять мікрочипи, які відстежують поведінку користувача для подальшого удосконалення товару. Але найбільше турбує те, що деякі іграшки оснащені блютус-девайсами, які підключаються до сервера і відправляють туди дані про взаємодію з користувачем.


Фото pixabay

Веб-камери

Веб-камера – дуже поширений спосіб збору персональних даних, але від неї досить легко захиститися. Заклеюйте веб-камеру шматочком непрозорого скотчу або пластиру, коли ви нею не користуєтеся.


Фото nytimes

Смарт-годинники та фітнес-браслети

Виявляється "поведінковий профіль" користувача дозволяє виділити його з мільйонів інших. Унікальний профіль складається на основі даних акселерометра і гіроскопа. Тобто з точністю 80-90% обчислити таку особисту інформацію, як ПІН-коди, паролі та захисні фрази.

Оскільки кожна людина рухається індивідуально, за показаннями акселерометра і гіроскопа можна обчислити рух пальців при наборі пароля. Так що носіть смартгодинник не на тій руці, якою вводите коди!


Фото nytimes