Пропонуємо добірку звичайних речей, які первісно мали виконувати інші функції. Ви будете здивовані.

Читайте також: 5 незвичних "фішок" буденних предметів, про призначення яких ви не знали

Помпони

Вовняні кульки почали використовувати на флоті на початку XIX століття. Вони захищали голови моряків від низьких стель і дверних прорізів на кораблях. Сьогодні це просто мила декоративна деталь одягу та головних уборів, найчастіше дитячих та жіночих.


Фото pinterest

Автомобільні бампери

Бампери, як можна здогадатися з назви, призначаються для мінімізації збитку від аварій. Ринок підлаштувався під потреби споживача – виробники спрямували всі свої зусилля на підвищення міцності бамперів. Однак уже через кілька десятиліть конструкція стала перетворюватись із захисної на декоративну, і сьогодні бампери не витримують навіть найменшого удару.

Фото pixabay

Гра "Монополія"

Мета кожного учасника гри – довести до банкрутства решту учасників і підім'яти під себе всі фінансові активи. І первісно "Монополія" замислювалася саме для того, щоб показати, якої шкоди завдають дрібним компаніям реальні монополісти.


Фото pixabay

Светр

Светри мали слугувати для схуднення: у них люди з надмірною вагою виконували фізичні вправи. Вважалося, що разом із потом спалюється жир. (Пізніше з'ясувалося, що це не так.) Потім на светри звернули увагу моряки та любителі зимових видів спорту.


Фото vsisvoi

Отвори в навушниках EarPods

А ми думали, що це для краси. А виявляється, в отворів у корпусі навушників важливе призначення: вони дають змогу повітрю проходити всередину динаміка, збільшуючи тиск на мембрану, що призводить до посилення звуку на низьких частотах. Головне, що слід знати, – баси звучать глибше, і звук загалом стає якіснішим. Нам це й потрібно.


Фото desipotphotos

Шип на кришечці тюбика

Невеличку гостру опуклість на кришечках тюбиків зубних паст і кремів мало хто помічає. А вона там не просто так: за допомогою цього виступу можна проколоти захисну плівку тюбика.


Фото desipotphotos

Круглий отвір в лінійці

Як часто ми, нудячись на уроках, обводити невелику круглу дірку на лінійці! І, напевно, були переконані, що вона для цього й призначена. Однак усе набагато простіше. Отвори в лінійках робили, щоб їх зручно було вішати на стіну.


Фото freeimages

Отвори в головах чоловічків леґо

Отвори у фігурках леґо, виявляється, теж виконують дуже важливу функцію: вони захищають дитину від удушення. Якщо малюк раптом проковтне деталь, ці дірочки дадуть змогу повітрю надходити до легенів, і ризик задихнутися для дитини значно зменшиться.


Фото pixabay