19 грудня традиційно в Україні відзначається День адвокатури. Саме тому Ідеї 24 зробили для вас добірку найкращих фільмів про адвокатів, після перегляду яких ви задумаєтеся про зміну професії.­

Читайте також: Фільми про геніїв: 10 найкращих кінострічок про геніальних особистостей

"Суддя" / "The Judge"

Успішний адвокат Генрі Палмер дізнається, що вбили його матір, а батька, який працює суддею, підозрюють у скоєнні злочину. Генрі залишає всі свої справи і їде на похорон в рідне містечко. Там він вирішує захищати свого батька. Чи не зробив Генрі помилку? Чи не засумнівається він у батькові?

"Суддя": трейлер дивіться онлайн

"Первісний страх" / "Primal Fear"

Поліція знаходить тіло вбитого архієпископа, а поруч біля нього переляканого молодого хлопця Аарона, якого одразу підозрюють у скоєнні злочину. Хлопець заперечує все і на його захист стає адвокат Мартін. Він прагне виграти справу аби зробити собі рекламу. Але чи вдасться це йому, адже прокурором буде його колишня коханка Джанет?

"Первісний страх": трейлер дивіться онлайн

"Адвокат Диявола" / "The Devil's Advocate"

Адвокат Кевін Ломакс може виграти будь-яку справу, навіть захищаючи найбільшого злочинця. Раптово успішному адвокату пропонують роботу у фірмі, яка обслуговує виключно мільйонерів. Чого насправді хоче від Кевіна керівник заможної фірми? І які плани він має на цього адвоката?

"Адвокат Диявола": трейлер дивіться онлайн

Цікаво: 10 фільмів про політику та вибори, зняті за реальними подіями

"Адвокат на лінкольні" / "The Lincoln Lawyer"

Адвокат Мікі Гелер виграє практично кожну свою справу. Взявшись за розслідування побиття повії, він і не підозрював, у яку "халепу" може влипнути. Подальші дії адвоката можуть загрожувати не просто здоров'ю, а й життю його рідних.

"Адвокат на лінкольні": трейлер дивіться онлайн

"Ерін Брокович" / "Erin Brockovich"

Фільм знятий на основі реальних подій. У центрі сюжету багатодітна мати-одиначка, яка потрапила в аварію через необачність водія іншої автівки. Ерін Брокович вирішила не залишати цю справу і подала на водія в суд, але справу програла. Будучи в пошуках роботи, Ерін нав'язується до свого адвоката, який програв її справу стосовно ДТП і розпочинає працювати на нього, не очікуючи натомість заробітної платні. Разом вони "виходять" на слід відомої корпорації, яка серйозно забруднює навколишнє середовище.

"Ерін Брокович": трейлер дивіться онлайн

"Свідок обвинувачення" / "Witness for the Prosecution"

Фільм створений на основі п'єси Агати Крісті. У центрі сюжету адвокат Вілфрид Рабат, який через серцеві напади не може продовжувати адвокатську діяльність. Попри всі протипоказання Вілфрид береться за справу чоловіка, якого підозрюють у вбивстві заможної літньої жінки. Інтрига розслідування справи тягнеться аж до завершення фільму. Адже адвокат то відчуває впевненість у своїй перемозі, то знову сумнівається у словах підсудного.

"Свідок обвинувачення": трейлер дивіться онлайн

"Убити пересмішника" / "To Kill a Mockingbird"

Адвокат Аттікус Фінч самостійно виховує двох дітей, які поступово знайомляться з жорстокістю навколишнього світу. Одного разу Аттікус береться захищати в суді темношкірого, якого звинувачують у зґвалтуванні "білої" дівчини.

У фільмі порушені расові проблеми, а також проблеми відповідальності, співчуття і соціальної нерівності серед дітей.

"Убити пересмішника": трейлер дивіться онлайн