Ми так звикли до побутового комфорту, що й думки не допускаэмо, що одного дня йому може настати кінець. тим часом кількість питної води у світі зменшується. Час нарешті навчитися економно споживати воду! Адже ми її не лише п’ємо, а й використовуємо для приготування їжі, підтримання чистоти тіла й оселі, не кажучи вже про виробництво всього, що нас оточує в побуті. Хіба це не вагома підстава, щоб почати контролювати споживання води?
Читайте також: 7 продуктів, які в різних країнах мають зовсім інший смак
Пропонуємо вам кілька способів, як не марнувати воду й зменшити суми в комунальних рахунках.
Овочі готуйте на парі
Приготування овочів на парі зменшить споживання води й водночас збереже в продуктах більше вітамінів та поживних речовин.
Залишки води від варіння овочів можна використовувати для поливу квітів.
Фото ischool.org
Стежте за справністю кранів
Через те що кран не до кінця закритий чи має якусь несправність, може марнуватися до 60 літрів води на день.
Фото ischool.org
Кип’ятіть лише необхідний об’єм
Кип’ятіть стільки води, скільки вам справді потрібно, скільки збираєтеся спожити просто зараз. Не марнуйте зайву воду та, до речі, електроенергію.
Фото gazeta
Контролюйте час у душі
За кожну хвилину, яку ви проводите в душі, витрачається до 17 літрів води. Тож, поки наносите мило чи шампунь, вимикайте воду.
Фото ischool.org
Закривайте кран, поки чистите зуби
Вимикаючи воду на час безпосереднього чищення зубів, ви економите 6 літрів води на хвилину.
Фото gazeta
Не вмикайте даремно пральну машину
Пральна машина з повною завантаженістю споживає менше води та електроенергії, ніж напівпорожня. А це означає менші рахунки.
Фото pixabay
Модернізуйте туалет
Одна родина за рік змиває воду в туалеті в середньому 5000 разів. Сучасні системи змивання використовують усього 6 літрів за раз – або 4 літри зі зниженим рівнем промивання. Це на 5–6 літрів менше, ніж у системах старого зразка.
Фото gidroguru
Зменшіть харчові відходи
За розумного планування меню на тиждень та економічної попередньої обробки більшу частку харчових продуктів, що опиняються в сміттєвих контейнерах, можна було б використати за призначенням. Думайте, що купуєте, і вчасно споживайте продукти.
Фото pixabay