Рутинні справи, як от похід у магазин чи на прогулянку, готування їжі чи перегляд улюбленого серіалу, залучають у роботу стільки м'язів, що ви й не здогадувалися. Тож сьогодні розповімо кілька цікавих фактів про ті частини тіла, які працюють без зупину.

І ще Що відбувається з організмом, якщо їсти з пластикових контейнерів

7 приголомшливих фактів про м'язи

  1. Щелепний м'яз – найсильніший. Сила його стиснення може досягати 390 кілограмів. Зрозуміло, зубна емаль не здатна витримати таке навантаження. Тому середня сила стиснення не перевищує 15 – 20 кілограмів.
  2. Близько 50% усієї м'язової маси зосереджено в ногах.
  3. Щоб зробити один крок, у роботу включається близько 200 м'язів. Ця кількість може трохи варіюватися у залежності від анатомічних особливостей.
  4. Трицепс – один з тих м'язів, які найшвидше відновлюються. А ось м'язи спини приходять в норму найдовше. Особливо довгі, уздовж хребта.
  5. Майже 50% енергії тіло витрачає на скорочення м'язів. Навіть якщо ви не займаєтеся спортом, організм витрачає калорії на виконання фізіологічних функцій.
  6. Щоб усміхнутися, людині потрібно напружити близько 17 м'язів. А щоб насупитися – у три рази більше.
  7. Завдяки рецепторам у м'язах, суглобах і сухожиллях, формується правильна постава. Рецептори передають інформацію про своє положення у мозок, мозок запам'ятовує цю інформацію і звикає до неї.

Читайте також Виглядають, як кубики пресу: пекарня у Тайвані креативно упаковує низьковуглеводні булочки

Людські м'язи працюють без зупину
Людські м'язи працюють без зупину / Фото unsplash

Текст публікації Smidyuk Academy:

П'ять фактів про м'язи, які ви не знали

Щелепний м'яз – найсильніший. Сила його стиснення може досягати 390 кг. Звичайно, зубна емаль не здатна витримати таке навантаження. Тому середня сила стиснення буває не більше 15-20 кг.
Щоб зробити 1 крок, в роботу включається близько 200 м'язів. Цифра може трохи варіюватися в залежності від анатомічних особливостей.
Майже 50% енергії тіло витрачає на скорочення м'язів.
Навіть якщо ви не займаєтеся спортом, організм витрачає калорії на виконання фізіологічних функцій.
Завдяки рецепторам в м'язах, суглобах і сухожиллях, формується правильна постава.
Рецептори передають інформацію про свій стан у мозок, мозок запам'ятовує цю інформацію і звикає до неї.