Багато водіїв, навіть ті, що мають солідний стаж, часто ігнорують найпростіші правила, яких потрібно дотримуватися, тим паче взимку. То чого не можна робити автомобілістові, щоб його поїздка не стала останньою?

Читайте також: 5 способів позбутися льоду на замерзлому автомобільному склі

1. Поспішати

В Україні допустима швидкість руху по місту – до 50 км/год. Обмеження встановлено не просто так. Зреагувати на перешкоди та сюрпризи (ями) у мороз складніше, особливо якщо вони приховані під снігом. Якщо ж машину занесло, то втримати керування простіше на невеликій швидкості.


Фото pixabay

2. Їхати впритул до авто, що йде попереду

Ожеледь зобов'язує водіїв збільшити дистанцію між автомобілями. Екстрене натискання на педаль гальма на засніженій дорозі призводить до заносу й розвороту на сусідні смуги.


Фото unsplash

3. Авто-"сніговики"

Після снігопаду на дорогах часто трапляються "сніговики". Фари, поворотники та скло водії перед виїздом старанно очищають. А розчистити дах чи то забувають, чи то вже не мають на це сил. На швидкості сніг починає розсіюватися й б’є в лобове скло автівок, що йдуть позаду.


Фото unsplash

4. Не збавляти швидкість, перетинаючи трамвайні колії

Інколи водіям доводиться перетинати трамвайні колії. У момент перебудування чи повороту знизьте швидкість і стежте за дорогою. Інакше ризикуєте втратити керування – на морозі залізні поверхні стають вдвічі слизькішими.


Фото unsplash

5. Довго прогрівати двигун

Надмірно тривалий прогрів – це марнування пального та бюджету. До того ж на "холостих обертах" транспорт прогрівається повільніше, ніж під час руху.


Фото unsplash

6. Паркуюсь де хочу

Припаркувавшись, де вам було зручно, ви може завадити спецтехніці чистити дорогу. Паркуючи машину, пам’ятайте: вулиця – не приватний простір і не особистий гараж.


Фото pixabay