Щоб не вляпатись в історію і не зіпсувати собі настрій, пропонуємо кілька порад, які вам точно стануть у пригоді. Адже не дарма кажуть, що вчитися краще на чужих помилках.

Читайте також: Як спланувати свою першу подорож: корисні лайфхаки

Придбати тур в першій-ліпшій компанії

Перш ніж купувати тур у компанії, подивіться сайт, поспілкуйтеся з менеджером. Адже ви довіряєте своє життя на тиждень чужій країні. І вирушати туди з туроператором про якого нічого не знаєте – безглуздо.


Фото amic

Економити

Економія, це не завжди хороша ідея для крутого відпочинку. Адже за привабливою ціною може ховатися жахливий готель на третій береговій лінії. Або ще гірше – сезон дощів, наприклад, на Кубі або нестерпна спека в Єгипті.

Не прочитати договір з туркомпанією

Ну не хочеться читати договір на трьох аркушах дрібним шрифтом… А дуже даремно! Саме в договорі про надання туристичних послуг, прописано хто за що несе відповідальність в поїздці. І особливо важливо – що робити в разі форс-мажору і кому пред'являти претензії.

Не перевірити термін дії паспорта

Перевірити термін дії паспорта перед покупкою туру не завадить. Щоб не виявилося, що термін дії вашого паспорта спливає найближчими днями.


Фото tourism

Гроші, паспорт, квитки, страховку покласти у валізу

Перевірте, щоб перед виїздом в аеропорт/на вокзал квитки, страховка і паспорт були в сумці, яка постійно з вами.

Не розрахувати час до вильоту

Аварія, зламання автобуса, затор – і все, прощавай, відпустко. Чекати вас ніхто не буде, а претензії в разі запізнення можна пред'являти тільки собі.


Фото newsfrol

Не поцікавитися, що можна проносити на борт із собою

Святе правило – рідини об'ємом понад 100 мл проносити на борт літака ЗАБОРОНЕНО! Пилочки, манікюрні ножиці – доведеться викинути на етапі огляду.

Не поцікавитися екскурсійними програмами заздалегідь

Якщо не спланувати заздалегідь, можна переплатити за екскурсію або, наприклад, приїхати на екскурсію та дізнатися, що вхід став платним.


Фото tourism

Забути ліки

Відпочинок може легко зіпсувати звичайний зубний біль, який почався під час екскурсії або вночі. Допоможе таблетка знеболювального, завбачливо взята з собою. Або – страховка. Її теж треба не забути!

Забути про роумінг

Не варто забувати подбати про вигідний роумінг в поїздці заздалегідь, можна приїхати після відпустки й виявити заборгованість на вашому рахунку на пристойну суму.


Фото amic

Не дізнатися про місцеві закони та не вивчити кілька фраз для спілкування з місцевими

Закони у всіх різні. Тому варто знати хоча б основні. Та й сказати фразу мовою країни, у якій перебуваєте, теж вам може стати у пригоді.


Фото newsfrol