Харчова міль швидко розмножується, відкладаючи в різних продуктах яйця, з яких з'являються ненажерливі личинки. Ми розповімо, наскільки небезпечна ця комашня і як отримати перемогу в боротьбі з нею за власний дім.

Цікаво знати "Тарасова Гора – 2021": завершився міжнародний мотофестиваль за підтримки ТМ Żubrówka

Як боротись з харчовою міллю

Зовнішній вигляд

Харчова міль дуже схожа на звичайну: має сірі крильця, верхня частина яких світліша, а нижня – темніша, а її довжина приблизно 1 сантиметр. Живе ця комаха максимум 19 днів. За цей час вона встигає відкласти понад 300 яєць, з яких з'являються личинки – гусениці білого або жовто-білого кольору з чорною головою.

Де найчастіше заводиться міль та чому

Ви будете здивовані, але дорослий метелик не зашкодить вашому дому, адже він нічого не їсть, а харчується тільки водою. Головну шкоду приносять гусениці, які перебувають на стадії розвитку і потребують багато їжі.

Найчастіше харчова міль освоюється в крупах, макаронах, квасолі, сухофруктах та горіхах. Маленькі личинки не лише там харчуються, але й залишаються свої відходи. Комаха також любить розмножуватись в теплих і вологих місцях. Тому слідкуйте, щоб у вас на кухні було завжди прибрано.


Міль полюбляє багато продуктів / Фото Comfy

Де шукати

Слід пам'ятати, що гусениці полюбляють різні продукти, але найбільше їм до вподоби:

  • пшоно;
  • сушені абрикоси;
  • родзинки;
  • груші та яблука.

Саме ці продукти варто оглянути в першу чергу. Великої шкоди личинки завдають насінню, яке призначене для посіву, адже з'їдає зародок. Також міль полюбляє шоколадні цукерки, приправи, чай.

Як боротися з комахами


Дієві методи боротьби із міллю / Фото Landorra

Щоб позбутися харчової молі на кухні, варто:

  • Перевірити всі продукти та переглянути, чи немає там комах.
  • Уражені крупи, борошно, горіхи та інші продукти потрібно неодмінно викинути та винести сміття з дому.
  • Продукти, у які міль не встигла добратись, бажано прогріти в духовці або в мікрохвильовій печі та пересипати в посуд, який щільно закривається.

Продезінфікуйте всі шухляди та полиці водою з оцтом, провітріть їх і наведіть порядок. Міль також боїться морозу, тому взимку можна винести крупи та інші продукти на балкон. Це допоможе позбутися від личинок і яєць.

Придбайте професійний засіб для боротьби з міллю. Після використання спеціального аерозолю, потрібно обов'язково промити всі поверхні, що контактують з продуктами.

А ви знали Як позбутися неприємного запаху в підвалі: причини та корисні поради

Народні методи


Ці народні методи допоможу вивести та попередити появу молі / Фото Landorra

На щастя, існують рослини, які міль не дуже полюбляє. Покладіть на полиці з продуктами полотняні мішечки з лавандою, гілочками м'яти та полину. Вони будуть відлякувати метеликів і не дадуть їм розмножуватися. Це допоможе убезпечити вас від молі та позбутись її на початкових етапах.

Дієві поради, які допоможуть відлякати міль:

  • Приготуйте розчин з води, столового оцту, нашатирного спирту, додавши м'яти, лаванди, розмарину чи цитрусових. Запах не обов'язково має бути дуже концентрованим, адже метелик вловлює навіть легкі аромати.
  • Міль у продуктах не заведеться, якщо в шафу покласти часник, каштани, шкірку з лимона або ватку, просочену ефірною олією.
  • Рекомендуємо на кухні поставити вазон з геранню. Ця рослина виділяє речовини, які здатні знищувати багатьох мікробів та відлякувати шкідників.