Для будівництва іглу не потрібно мати спеціальну освіту чи багато років досвіду. Достатньо буде лопати та пилки.

Дізнайтеся таке Дивовижні панорами: незвична локація в Карпатах, про яку донедавна не чули туристи

Що відомо про іглу

Джерело: Вікіпедія

Слово "іглу" походить від інуїтського слова "будинок". Маленькі іглу, які можуть вмістити 1 – 2 людини, досі використовують інуїти, які займаються мисливством у дикій природі. У традиційних селах великі іглу могли мати до 5 кімнат, в яких проживали до 20 людей.

Хто такі інуїти?

Етнічна група корінних народів Північної Америки. Вони проживають на приблизно третині північних територій Канади – від півострова Лабрадор до гирла річки Макензі.

Вважається, що інуїти є частиною більшої групи ескімосів, хоча сам термін дехто вважає образливим. Загальна чисельність інуїтів за даними перепису населення 2011 року складає 59 тисяч осіб.

Джерело: National Geographic

  1. Виберіть ділянку, глибиною снігу не менше 1 метра. Іглу для 2 – 3 людей повинне мати радіус 1,3 метра. Потопчіть сніг, щоб переконатися, що він є достатньо твердим для нарізання на блоки.
  2. За допомогою лопати та пилки викопайте 2 траншеї у снігу. Виріжте з них блоки. Їхня ширина повинна бути такою ж, як ширина ручки пилки, а глибина полотна – довжина пилки. Усі поламані блоки бережіть, вони знадобляться пізніше для заповнення прогалин.
  3. Укладаючи блоки, розташуйте їх так, щоб вони нахилялися всередину під досить гострим кутом. Кут нахилу в кожному наступному ряді повинен бути більш похилим.
  4. Викопайтеся підлогу в іглу, щоб додати більше місця для голови. Одночасно зробіть двері, копаючи вниз, щоб створити тунель, який виходить назовні. Холодне повітря опуститься і опиниться в цьому просторі.
  5. Накрийте іглу куполоподібним дахом, використавши останні снігові блоки.
  6. Зробіть високі полиці для сну. Для цього візьміть сніг, виритий з підлоги. Це гарантуватиме, що там, де ви спатимете, повітря буде теплим.
  7. Розгладьте стіни та заповніть усі щілини, щоб уникнути танення снігу.
  8. Для сну вам все одно знадобиться теплий спальний мішок і килимок, які потрібні, щоб зігрітись.

Як побудувати іглу: дивіться відео Exploring Alternatives