Власники горизонтальних жалюзів часто ставлять собі питання, як правильно їх мити. Ідеї 24 діляться простими способами, які допоможуть швидко очистити жалюзі без зайвих зусиль.

Цікаво знати Від алхіміків до нашого часу: історія горілки та особливості її виготовлення

Як швидко та легко очистити жалюзі від пилу

Щітка для пилу

Піпідастр допоможе вам очистити жалюзі. М'яка пухнаста щітка легко збере пил. Таке прибирання займе кілька хвилин і швидко поверне жалюзям чистий вигляд. Можете також використати ганчірку з мікрофібри.


Щіткою для пилу можна легко очистити жалюзі / Фото Barlowblinds

Малярні пензлики або вовна

Якщо у вас вдома не знайшлось спеціальної щітки для пилу, можете її замінити цими предметами. Очистити пил з жалюзі дуже легко за допомогою малярних пензликів або клаптиком тканини з овечої вовни. Протріть кожну горизонтальну смугу, і готово.

Бавовняні рукавички

Для цього способу очищення вам знадобиться пара гумових та бавовняних рукавичок. Додайте у воду трохи мийного засобу, одягніть гумові та зверху бавовняні рукавиці, змочіть руки у розчині. Протріть ламелі одночасно з двох сторін, затиснувши їх між пальцями. Промийте рукавички і продовжуйте.

Замість бавовняних рукавичок можете використовувати шкарпетки.


Бавовняні рукавиці або шкарпетки допоможуть очистити жалюзі / Фото Pinterest

Порохотяг

Сухе очищення жалюзі можна провести за допомогою порохотягу. Підберіть спеціальну насадку для прибирання меблів, включіть найменшу потужність і проведіть по закритих захисних шторах.


Використайте порохотяг для очищення жалюзі / Фото Makemyblinds

Спеціальна щітка

Спеціальний винахід для очищення жалюзі зекономить вам час та забере мінімум зусиль. Щітка зроблена з мікрофібри та дозволяє чистити планки одразу з обох сторін.


Можете придбати спеціальну щітку / Фото Makemyblinds

Мочалка

Зі старої мочалки можна зробити щітку для очищення жалюзі своїми руками. Розріжте поролон на дві частини, зробіть у кожній по одному отвору та просуньте у них кухонні ножиці. Так ви зможете створити девайс, який швидко очистить жалюзі з обох сторін.

Замість ножиців можна використати щипці для спагеті. Прикріпіть до них мочалки за допомогою канцелярських гумок і готово.


Замініть професійну щітку старими мочалками / Фото Mutuelles

До теми Не тільки для ванни: 5 способів використання старої мочалки

Оцтовий розчин

Якщо протерти жалюзі оцтом, зможете повернути їм блиск. Підготуйте розчин із води та оцту у пропорції 1 до 1. Одягніть рукавички, змочіть та протріть кожну планку.