Щоб ваше свято не перетворилось на квест "урятуйся від літаючої пробки", Ідеї 24 склали детальну інструкцію. Із нею ви відкорковуватимете ігристі вина вправно, наче професійний сомельє.

Рекомендуємо Яскраві коктейлі із Zubrowka зі справжнім літнім вайбом – частина 5

Загальні поради

Охолодіть пляшку


Поставте пляшку в холодильник чи у відерце з льодом перед подачею / Фото The Spruce

Перед тим, як подавати шампанське гостям і відкривати, помістіть його мінімум на годину у холодильник. Хоча краще, щоб воно простояло там всю ніч. Чим холоднішою буде пляшка, тим менше тиску на пробку. До того ж прохолодний ігристий напій на смак куди кращий.

Відставте пляшку якомога далі

Перед тим, як відкрити пляшку – відставте її якомога далі від себе і не спрямуйте корок на когось. Інакше невдала спроба відкрити шампанське може обернутись травмою для інших.

Підготуйте серветки

Часом шампанське вибухає дуже феєрично і може забруднити одяг та меблі, тому рекомендуємо тримати поруч серветки. Так ви зможете швидко справитися з плямами.

Відкрийте шампанське як професіонал

Для цього вам знадобиться:

  • ніж;
  • пляшка охолодженого шампанського;
  • кухонний рушник.


Підготуйте все необхідне / Фото The Spruce

Крок 1

Якщо ваша пляшка ззовні волога чи по ній стікають краплі води, витріть її насухо.

Крок 2

За допомогою ножа зніміть фольгу з шампанського та розкрутіть обережно мюзле (дротовий фіксатор). При цьому верхню частину притримуйте однією рукою, щоб пробка випадково не вистрілила.


Зніміть фольгу та мюзле / Фото The Spruce

Крок 3

Покладіть рушник на пробку і тримайте її. Другою рукою міцно охопіть дно. Тримайте пляшку під кутом 45 градусів і спрямуйте її від себе.

До теми Оригінал проти підробки: на що звертати увагу при покупці алкоголю

Крок 4

Найвідповідальніший момент – скрутіть пляшку. Секрет у тому, щоб крутити саму пляшку, а не пробку. Одна рука має міцно утримувати корок, а інша – крутити за дно. Якщо скрутите пробку – це може створити більший тиск у пляшці та процес ускладниться.


Тримайте за корок і крутіть пляшку / Фото The Spruce

Прокрутіть повільно пляшку за або проти годинникової стрілки і ви відчуєте, як пробка повільно витягнеться з пляшки. В результаті ви почуєте легкий стук і залишитесь з чистим одягом.