Симпл-димпл і поп-іт сягнули піку своєї популярності. Ваша дитина мріє про нову модель? То дізнайтеся нарешті, чи є користь від таких іграшок і чи взагалі можна їх називати антистресовими. А розібратися в цьому нам допоможе лікарка, психологиня, психотерапевтка, спеціаліста з когнітивно-поведінкової терапії, схема-терапії та EMDR Світлана Ярошко.

Цікаво знати Від алхіміків до нашого часу: історія горілки та особливості її виготовлення

Міфи vs правда про симпл-димпл та поп-іт


Чи насправді корисні популярні іграшки-антистрес / Фото Pexels

Антистресовий ефект

Головна особливість цих іграшок – їхні нібито антистресові властивості. Тріскання маленьких кульок має допомагати дітям та дорослим відволікатись від неприємних ситуацій.

"З точки зору нейробіології, відволікання – це природний процес. Ви можете стукати ручкою або клацати ковпачком, щоб відвернути увагу від чогось. Симпл-димпл і поп-іт – це скоріше спосіб відволікання за гроші. Ці іграшки не шкідливі, але й не несуть ніякої користі, тому "антистрес" – це дуже гучно сказано. Краще купити розмальовку. Вона швидше буде мати ефект антистресу, який передбачає повне відволікання та зануренням у процес", – розповідає психологиня.


Краще придбати для дитини розмальовку / Фото Pexels

Рятує від нудьги

Симпл-димпл та поп-іт нагадують захисну пухирчасту плівку, від якої завжди так важко відірватись. На відміну від неї, іграшки-антистрес будуть довговічними, і це, напевне, єдина їхня перевага.

Рятуватись саме у такий спосіб від нудьги – це погана ідея. Якщо ми даємо нашому мозку конкретне вирішення, він не мислить творчо. Коли моя дитина не має чим зайнятись, я кажу їй: йди понудьгуй. І з того виходить класна штука, бо вона згадує, що є конструктор, або починає щось малювати, писати чи гортати книжку. Тобто мозок тоді дає різні варіанти занять,
– ділиться Світлана.


Давайте дитині можливість понудьгувати / Фото Pexels

Варто залишати дитині можливість нудьгувати, тоді мозок буде працювати та шукати те, що їй справді може бути цікавим. Давати такі іграшки, як готове рішення, буде корисним лише в одній ситуації, розповідає прихотерапевтка.

"Це може спрацювати, якщо ваша дитина має невротичний склад характеру і починає робити шкідливі речі, наприклад, гризти нігті. У такій ситуації краще дати цей девайс. З іншої сторони, це може перетворитися у звичку. Тоді, у момент, коли дитина буде без цієї іграшки, вона почне пошук чогось на заміну", – пояснює психологиня.

Цікаво знати Скажіть "ні" нудному кіно: як обирати цікаві та якісні фільми

Розвиває моторику рук

Ще одна нібито корисна властивість популярних іграшок-антистрес – вони допомагають розвивати моторику рук. Як відомо, активні вправи за участі пальців позитивно впливають на діяльність головного мозку дитини, але симпл-димпл і поп-іт, на жаль, не справляються з цим завданням.

Такі іграшки не розвивають моторику рук, бо передбачають однотипні рухи. Тому, як такого корисного значення ця іграшка не має. Пограти у настільну гру, погуляти чи понудьгувати буде куди корисніше,
рекомендує Світлана.


Іграшки-антистрес не розвивають моторику рук / Фото Pexels

Не ведіться на хайп у соцмережах, а купуйте лише корисні іграшки, які будуть сприяти розвитку вашої дитини.