Ввічливість, як сказав французький письменник-мораліст Жан де Лабрюєр, "полягає в прагненні говорити й поводитися так, щоб наші ближні були задоволені й нами, і самими собою". Тож ми зібрали найпоширені помилки, які заважають нам досягти цього золотого балансу.

Читайте також: 17 правил етикету, які повинен знати кожен

Забагато слів

Розпочніть вечерю в тиші та спокої. Насолодіться процесом. А трохи згодом можна буде й поговорити, але тільки на нейтральні та приємні теми. Погода, природа, мистецтво, фільми, подорожі – жодних пліток, і боронь боже про політику!


Фото express

Телефон на столі

Не кладіть телефон на стіл поряд із собою. Це поганий тон. Зробивши так, ви продемонструєте, наскільки важливу роль він відіграє у вашому житті й наскільки вам нецікаво спілкуватися зі співтрапезниками.


Фото crushpixel

Помада на чашці

Перш ніж почати їсти, зітріть із губ серветкою помаду. Залишати сліди на столових приборах та посуді непристойно, яким би ефектним не був колір помади.


Фото express

Звичка цокатися

Не варто тягтися келихом до кожного, хто сидить за столом. Достатньо просто підняти келих, обвести присутніх поглядом, усміхнутися, а потім зробити ковток. А соком узагалі цокатися не потрібно.


Фото two

Нарізаний хліб

Відкушувати від цілої скибки – некрасиво. Правильно буде зробити так: відщипніть від нього шматочок і з'їжте. І так далі – в міру потреби. Хліб нікуди не втече.


Фото crushpixel

Лікті на столі

Це – табу! У перервах між їжею, під час бесіди руки можна покласти на коліна.


Фото crushpixel

Солити їжу

Не соліть страву до того, як ви її скуштуєте. Інакше це буде знак недовіри смаку кухаря.


Фото crushpixel

Виделка для спаґеті

Спаґеті їдять за допомогою виделки та столової ложки. Зачепіть кілька макаронин на виделку, далі прокрутіть їх у ложці. Коли сформується невеличке "гніздечко", можна відправити його до рота.


Фото food

Тарілка на себе

Доїдаючи суп, тарілку нахиляють від себе й не нахиляються до неї. Пам'ятайте: ложка повинна йти до рота, а не рот до ложки! Та й облитися супом ризик буде менший.


Фото food