Ми знаємо принаймні три причини, чому слід подивитись "Позолочене століття". По-перше, це нова драма від Джуліана Феллоуза – людини, що подарувала світові "Абатство Даунтон". Роботу над серіалом він назвав здійсненням своєї давньої мрії. Його події розгортаються у найулюбленіший для сценариста період історії Америки – епоху бурхливого зростання економіки напередодні нового століття. І водночас – це час запеклого протистояння американської аристократії та нуворишів-промисловців, у чиїх руках опинилися всі фінансові потоки країни.

І ще Продовження "Ейфорії" та інші головні кінопрем'єри: що подивитися глядачам на OLL.TV у січні

По-друге, – акторський склад. Головну роль юної, але збіднілої аристократки виконала дочка Меріл Стріп, модель та актриса Луїза Джейкобсон. А її багатих, але консервативних тітоньок – героїня "Сексу і міста" Синтія Ніксон та Крістін Баранскі ("Хороша дружина", "Хороша боротьба"). Також у серіалі знялися Керрі Кун ("Зникла", "Мисливці за привидами: Спадкоємці"), Морган Спектор ("Підпільна імперія", "Батьківщина", "Реальний Роккі"), актриса та співачка Дене Бентон, Джинн Тріплгорн, Таїсса Фарміга, Донна Мерфі, та ін.


Кадр з серіалу "Позолочене століття" / Фото Instagram The Gilded Age

І по-третє, це дуже красивий серіал із розкішними костюмами, декораціями у вікторіанському стилі та шикарними особняками Нью-Йорка XIX століття. Як зазначив Феллоуз, тоді все й почалося: багатії, що сколотили величезні статки на залізницях, судноплавстві, вугіллі та міді, переселилися до Нью-Йорка і почали будувати палаци на П'ятій авеню. Їм хотілося більшого та кращого.

Але тут вони зіткнулися з корінною американською елітою – сім'ями, що приїхали із Шотландії та Англії 200 чи 300 років тому. Ті жили у скромних респектабельних будинках на Вашингтон-сквер. І "старий Нью-Йорк" не збирався поступатися своєю владою новоприбулим чужинцям.

Про що серіал "Позолочене століття"

Отже, 1882 рік, війна між Півднем та Північчю завершена. Після смерті батька-генерала Маріан Брук переїжджає з провінції до богемного Нью-Йорка до двох багатих родичок. Тітоньки Маріан належать до старої американської аристократії та не хочуть приймати той факт, що світ змінюється, а на зміну аристократам приходять промисловці.

На їхню думку, племінниця має обертатися в їхньому колі, а не спілкуватися з такими безрідними вискочками-багатіями, як їхні сусіди, – залізничним магнатом Джорджем Расселлом та його амбітною дружиною. Дівчина опиняється у світі розкоші та багатства, жорстких правил вищого суспільства та інтриг, між "старим" та "новим" світом.

Марк Твен назвав цю епоху позолоченим віком. Важливе слово тут – позолота. Це не золоте століття, а позолочене. Що каже нам – головним було те, що лежало на поверхні: створення правильного іміджу, необхідний зовнішній вигляд речей. І це було характерною рисою тієї епохи, – сказав Феллоуз в інтерв'ю Entertainment Weekly.

"Позолочене століття" – дивіться онлайн трейлер серіалу:

Режисерами серіалу стали Майкл Енглер ("Абатство Даунтон", "Секс і місто", "Дедвуд") та Саллі Річардсон-Вітфілд ("Я – легенда", "Історія Антуана Фішера", "Евріка", "Американські боги", "Справжня жінка").