Розмарин, м'яту, базилік та інші рослини можна вирощувати вдома. Ідеї 24 діляться списком корисних трав та інструкцією, як це правильно робити.

Цікаво знати Нові нагороди Zubrowka: історія успіху найтитулованішого алкогольного бренду

Як корисні рослини вирощувати вдома

Базилік

Ароматні листочки базиліка додадуть оригінального смаку будь-якій страві. Його застосовують як у свіжому, так і в сушеному вигляді. Пряна трава чудово доповнить соуси, салати та м'ясні страви. До того ж із базиліку можна робити смачнющий італійський соус песто.


З базиліку можна приготувати смачний соус песто / Фото Pixabay

Як вирощувати базилік

Листя базиліку чудово почувається вдома у горщику. Для цього потрібно підібрати правильний сорт. Добре підійдуть Бакинський, дрібнолистий Маркіз і єреванські сорти. Підготуйте горщик об'ємом мінімум 1,5 літра. Для вирощування базиліку вдома знадобляться довгі квіткові лотки. Дно місткості покрийте битою цеглою або керамзитом. Придбайте легкий водопроникний ґрунт, змішайте з добривами та залиште на 3 – 5 діб.

Перед висадкою замочіть насіння на 2 години в марганцівці та зволожте землю. Посадіть зернята на глибині 1 сантиметра на відстані 10 сантиметрів один від одного. Після цього закрийте горщик харчовою плівкою.


Базилік потребує тепла та світла / Фото Pixabay

Перші паростки з'являться через 5 – 7 днів, якщо в приміщенні температура буде від 22 до 28 градусів. Базилік потребує багато світла, тепла і води, тому поливати рослину потрібно кожного дня. Не забувайте удобрювати ґрунт кожного місяця. Узимку можете використовувати люмінесцентні джерела (до 15 – 17 годин на день), щоб дати рослині достатню кількість світла.

Розмарин

Розмарин – вічнозелений напів кущ, який володіє неймовірним ароматом з сосновими нотками. На смак гілочки дуже пряні та злегка гострі. Розмарин невибагливий у догляді, але боїться холоду, тому для вирощування чудово підійде тепле приміщення.


Розмарин наситить страви приємним сосновим ароматом / Фото Pexels

Як вирощувати розмарин

Для вирощування розмарину вдома найкраще підійдуть низькорослі сорти: Річард, Ароматний, Ніжність, Росинка. Придбайте нейтральний або слабокислий ґрунт і глибокий горщик, щоб не обмежувати потужну кореневу систему рослини. На дно покладіть вермикуліт або керамзит.

Розмарин любить пухкий та вологий ґрунт, який перед посадкою обробляють Фітоспорином. Насіння потрібно замочити у ватному диску для набухання за 1 – 2 дні до посіву. Після цього розкидайте зернятка у вологому ґрунті та не засипайте землею. Горщик накрийте харчовою плівкою і поставте у тепле місце з температурою 23 – 25 градусів. Поливати розмарин потрібно часто, але в міру.


Розмарин – невибаглива у догляді рослина / Фото Pixabay

Перші паростки будуть помітні через 3 – 4 тижні. Коли з'являться 2 – 4 листки, рослину пікірують: відщипують кінчик головного кореня, що припиняє її ріст у довжину і посилюється ріст бічного коріння. Для підживлення у перші 2 місяці використовують мінеральні рідкі добрива. Молоду рослину потрібно щороку пересаджувати перед цвітінням, а саме у квітні – травні. Розмарину, який цвіте більше ніж 5 років, потрібна заміна верхнього шару ґрунту і пересадка раз у 3 – 4 роки.

Орегано

Молоде листя орегано часто використовують у кулінарії як пряну приправу для страв та напоїв, ароматну добавку при заварюванні чаю та природний антисептик під час консервації.


Орегано стане чудовою приправою для ваших страв / Фото Pexels

Як вирощувати орегано

Придбайте ґрунт та насіння. Посадіть його на глибину 0,5 – 1 сантиметр, залишаючи відстань 25 – 40 сантиметрів між кожним. Після посіву ущільніть ґрунт торфом (тирсою чи перегноєм). Можете накрити горщики плівкою і через 2 – 3 тижні з'являться перші паростки орегано. Проріджувати їх варто через 2 – 3 тижні, коли молоді рослини остаточно сформуються та зміцніють. Орегано не потребує особливого догляду, лише періодичний своєчасний полив. Зацвітає рослина тільки на другий рік. Перед цим необхідно збагатити ґрунт комплексним збалансованим добривом.

До теми Чому варто мати кімнатні рослини: 7 переконливих причин

М'ята

Трав'яниста багаторічна рослина м'ята дуже популярна в англійській кухні як спеція в соусі. Її також можна використовувати як інгредієнт фруктових і овочевих салатів, до томатного соку та інших напоїв.


М'ята потребує багато світла / Фото Pexels

Як вирощувати м'яту

Перед вирощуванням підготуйте ґрунт для рослини. Змішайте в однаковій пропорції перегній, торф, пісок та городню землю і прожарте у духовці. Перекладіть суміш у горщик і зволожте. Зернятка сіють на глибині 5 сантиметрів, після чого ґрунт обережно загортають, накривають плівкою і поміщають рослину у тепле світле місце.

Перші листочки з'являться вже через 2 – 3 тижні. Тоді ж рослину потрібно перемістити ближче до світла. Якщо цього буде недостатньо, облаштуйте штучне підсвічування. Оптимальна температура для розвитку рослини 20 – 25 градусів.