Пропонуємо вам освіжити свої знання чи заповнити проглани в царині етикету й дотримуватися правил поведінки за столом не лише на публіці, а й удома. Отже…

Читайте також Оригінал проти підробки: на що звертати увагу при покупці алкоголю

Жуйте із закритим ротом

Це не так уже й важко. Просто не кладіть в рот великі порції їжі, і все вийде. До речі, жувати жуйку теж потрібно з закритим ротом.

Жувати з закритим ротом
Фото pixabay

Говоріть із порожнім ротом

Пристойні люди спочатку жують і ковтають, а потім промовляють.

Говорити із закритим ротом
Фото pixabay

Правильно їжте

Не потрібно нахилятися до тарілки. І тим більше підносити тарілку до лиця. Випрямитеся, адже 20 – 30 сантиметрів – не така вже й велика відстань.

Їсти
Фото fooding

Кладіть серветку на коліна

Серветку розправте на колінах, не потрібно її закладати за комір. До речі, наприкінці трапези залиште її зліва від тарілки.

Серветка на колінах
Фото pixabay

Не тягніться за стравою

Запам'ятайте два чарівних слова: "передайте, будь ласка". Дотягуватися можна до страв, до яких легко дістатися витягнутою рукою.

Страва
Фото pixabay

Із загальної – загальними

Із загальної тарелі насипайте лише столовим прибором, який лежить біля страви.

Страва
Фото fooding

Багато приборів? Не панікуйте

Правило їх використання просте: починайте з тих, що лежать далі від тарілки. Беріть прибори в міру подачі страв, наближаючись до тарілки.

Прибори
Фото pixabay

Наливайте помірно

Майте на увазі: келих з вином наповнюють не більше ніж наполовину, а краще – на ⅓. Виняток – лише для шампанського. Ним келих можна наповнити на ¾, щоб далі без поспіху смакувати.

Наливати в міру
Фото fooding

Дякуйте

Якщо хочете висловити захоплення кухареві – складіть прибори паралельно одне одному кінцями вправо. Серветку покладіть ліворуч від тарілки. Подякуйте – і можете бути вільні.

Скласти прибори на тарілку
Фото fooding