Книги про видатних акторів, або ж видання від знаменитих кіномайстрів, що розповідають нам секрети створення фільмів – це чтиво точно зможе вас здивувати. Автори не тільки відкривають тонкощі акторського та режисерського ремесла, а й дають змогу по-новому подивитися на безмежний світ кіно.

І ще У Новий рік із новим телевізором від ОLL.TV: як виграти крутий подарунок на свята

Книги, які відкривають залаштунки кіно

"Живе кіно", Френсіс Форд Коппола

Френсіс Форд Коппола завжди дуже ретельно підходив до всіх деталей при створенні своїх кіношедеврів. Тож не дивно, що й під час написання книги "Живе кіно" він врахував усе. “Живе кіно і техніка його виробництва" є сумішшю багатьох елементів: автобіографії Копполи, його енциклопедичних знань у сфері кінематографу та телебачення, описів його творчого процесу, націленого на створення нової мови кінематографу. У книзі зібрані усі нюанси створення фільмів, починаючи від підбору акторів і закінчуючи кількістю кадрів під час зйомок.


Фото: Фабула

"Перша репетиція перед зйомками "Хрещеного батька" в 1971 році проходила в задній кімнаті легендарного нью-йоркського ресторану Patsy’s. То був день, коли акторський склад фільму мав уперше зустрітись із Марлоном Брандо, й усі, ясна річ, зокрема я, дуже хвилювались і відчували певний страх перед такою перспективою. Я влаштував усе по-домашньому, посадивши Марлона на чільному місці, Аль Пачіно – по праву руку від нього, а Джеймса Каана – по ліву. Праворуч від Пачіно сидів Джон Казале, а ліворуч від Джеймса – Боббі Дюваль. Я попросив свою сестру Талію подавати страви, і ось так актори повечеряли разом. Коли трапеза закінчилася, вони вже почувалися родиною і щойно сформовані стосунки залишалися стабільними впродовж усього повного складнощів процесу зйомок, аж до кінця роботи над фільмом", – поділився Френсіс Форд Коппола.

"Хрещений батько": дивіться трейлер фільму

"Моніка Беллуччі. Хто пробачить мою красу", Єлізавета Бута

"Дитя диявола", Моніка Беллуччі пів життя боролася із хейтерами, що цькували її за надто гарну і показну зовнішність, а ще вважали, що за цим личком нема ні розуму, ні душі. Зрештою актриса зрозуміла, що єдина людина, якій варто щось доводити, – це вона сама.

Там, де я народилася і виросла, приватності зовсім не було. Усі знали всіх, всі у всіх були перед очима, і мої двійки доходили до будинку раніше від мене. А коли приходила я, мама вже була цілком готова оцінити мою поведінку. І звичаї були прості: чоловіки свистіли мені вслід, а жінки пліткували, – згадувала Моніка Беллуччі.


Фото: Фабула

Книга "Моніка Беллуччі. Хто пробачить мою красу" Єлізавети Бути познайомить вас з усіма сторонами життя і творчості ікони італійського кінематографу. "Багато в чому фільм "Малена" про мене і моїх батьків. Я теж народилася в невеликому італійському містечку, і мені добре знайома ненависть людей до гарних дівчат", – додала Моніка Беллуччі.

"Малена": дивіться трейлер до фільму

"Виходить продюсер" Олександра Роднянського

Олександр Роднянський знає про кіноіндустрію все, адже присвятив роботі у цій сфері не один десяток років. "Виходить продюсер" – це розповідь про те, що відбувається поза знімальним майданчиком. Чим відрізняється пост-продакшн фільмів на українському ринку та у Голлівуді? Чи так вже легко бути продюсером? Звідки беруться космічні бюджети для зйомок? Про це і багато іншого автор розповідає чесно і без прикрас.

"Продюсування – це підхід до життя. Продюсерством можна вважати вирішення будь-якого завдання. Одна моя знайома після вдалого прийняття сказала: "А я ж була продюсером вечірки!" Не вона нарізала закуски, не вона вибирала вино, та й фінансувала захід теж не вона. Але вона справді продюсер: вона продумала, організувала і провела вечірку. Стів Джобс не писав кодів і не паяв мікросхем, але він умів залучати до роботи найталановитіших і запаковувати результати їхньої праці так, як цього бажала його цільова аудиторія", – поділився Олександр Роднянський.


Фото: Pinterest

"Кіношно. Графічна мандрівка світом кіно", Едвард Росс

Багатошаровість світу кіно демонструє нам Едвард Росс у нон-фікшн коміксі "Кіношно. Графічна мандрівка світом кіно". Розбита на тематичні розділи, книга навчить помічати чисельні деталі та ідеї, що відображаються у виборі локацій, декорацій, начебто випадкових фразах та вчинках. Автор аналізує як класичні зразки початку XX століття, так і сучасні усім відомі кінофільми.


Фото з фейсбуку Geek Point

"Вечір з кіно. Путівник по світу кіно" Олега Яськіва

"Вечір з кіно. Путівник по світу кіно" Олега Яськіва – наче мандрівка чек-листом, де за описом можна підібрати щось і собі для перегляду. Автор ділиться своїми спостереженнями, надає влучний аналіз деяких кінострічок, розбираючи на цеглинки глибинні задуми режисерів. Трохи філософії, трохи критики, трохи гумору – і вуаля, від читання вже не можна відірватися.

Дивлячись фільм "Аромат зеленої папаї", можна підгледіти як з'являються генії кіно там, де їх, згідно з нашими стереотипами, бути не повинно. Адже В’єтнам – навіть не кінематографічна країна, а територія поза кінокультурою, – поділився Олег Яськів.


Фото: Читомо