Саме для таких непередбачуваних ситуацій справжні генії вигадали ці лайфхаки. Ідеї 24 розповідають, як попрасувати одяг, якщо ви залишились без праски.

Цікаво знати Оригінал проти підробки: на що звертати увагу при покупці алкоголю

Як попрасувати одяг без праски

Спосіб 1. Гаряча пара

Гаряча пара легко та швидко розпрасує ваш одяг. Якщо під рукою немає праски, можете скористатись цим способом:

  • розвішайте пом'яту річ у ванній кімнаті;
  • розправте всі складки, комірець, манжети;
  • наберіть у ванну гарячу воду або прийміть душ.

Через 20 – 30 хвилин ваша сорочка буде охайною та розпрасованою. Але не варто одразу її одягати. Перенесіть річ у кімнату, щоб вона охолодилась. В іншому випадку тканина помнеться ще більше.

Спосіб 2. Чайник


Чайник з водою допоможе розпрасувати одяг / Фото Pixabay

Щоб не набирати ванну чи не приймати душ, можна використовувати чайник. Налийте у нього води та доведіть до кипіння. Коли з носика почне виходити пара, потримайте над нею тканину, розтягуючи у пом'ятих місцях. Так ви зможете швидко та легко привести свій одяг у гарний вигляд.

Спосіб 3. Розігрітий предмет

Замінити праску можна будь-яким іншим гарячим предметом. Для цього наберіть у каструлю води та підігрійте її. Розкладіть пом'яту річ на прасувальній дошці і гарячою місткістю з водою розгладьте всі нерівності. Щоб не обпекти руки, використовуйте прихватку або кухонний рушник.

Спосіб 4. Правильна сушка


Акуратно розвішайте речі після прання / Фото Pixabay

Ви можете завчасно подбати про те, щоб не прасувати одяг кожного дня. Для цього потрібно після прання правильно його сушити. У такому випадку вам не знадобиться праска взагалі. Після прання залишайте одяг трохи вологим, добре струшуйте та рівно розвішуйте на мотузці. Прищіпки закріплюйте у непомітних місцях, наприклад, під пахвами.

Спосіб 5. Оцет

Цей метод доступний та простий, адже оцет точно знайдеться у кожного на кухні. Підготуйте оцтовий розчин, змішавши одну склянку води та 80 мілілітрів кислоти. Перелийте рідину у розприскувач і рівномірно розпиліть по сорочці чи іншій деталі гардероба. Оцет має пом'якшувальну дію, тому речі швидко розгладжуються. Можна також додати у розчин трохи кондиціонера для одягу.

До теми Плями від чорнила тепер не проблема: як відіпрати кулькову та гелеву ручку

Спосіб 6. Вода


Змочіть одяг водою із розприскувача / Фото Pixabay

Звичайне зволоження теж допомагає розпрасувати навіть найбільші складки. Розкладіть сорочку на вологому рушнику, злегка намочіть водою із розприскувача та залиште на 2 – 3 години. Якщо ж часу обмаль, можете одягнути пом'яту річ та зволожити її водою. Походіть у такому одязі 15 – 20 хвилин, щоб він підсох та розправився.