Олександр улаштував нам екскурсію Хмельницькою макаронною фабрикою, наочно продемонструвавши, чому українська паста гідна уваги. Ще більше цікавого – далі в матеріалі.

Друзі, у мене здійснилася мрія: я нарешті вперше у житті побував на Хмельницькій макаронній фабриці, де виробляють макарошки "Тая" – макарони мого дитинства!
– зазначив телеведучий.

Як виготовляють макарони "Тая"

Хмельницька макаронна фабрика "Тая" була заснована 1948 року. Свою назву вона отримала на честь колишньої директорки Таїсії Бухтіярової, яка керувала підприємством 30 років.

Процеси на фабриці "Тая" повністю автоматизовані. В операторській є пульт управління виробничими лініями, яким керує одна людина.

"Тая" використовує сучасні технології / Фото "Тая"

Макаронні вироби виробляються на швейцарських лініях Buhler, які вважаються найкращими у світі.

Макаронні вироби "Тая" виготовляються лише з вітчизняної сировини, яка вирощена на полях України, – з натурального високоякісного борошна. Два компоненти є у макаронах – борошно і вода, більше ніяких інгредієнтів та жодних домішок,
– зазначила менеджерка з якості Анна Кернична.

Борошно зберігається безтарним методом і по спеціальному трубопроводу потрапляє на виробництво. Далі проводиться заміс тіста. Завдяки сучасним технологіям, якими користується "Тая", це все відбувається автоматично.

Далі все направляється на спеціальні матриці, де формуються макаронні вироби (довгі або короткі). Після цього продукція йде на спеціальні тримачі – бастуни.

На фабриці "Тая" все відбувається автоматично / "Тая"

Запитання з народу: чому всі макарони однакової довжини? Їх спеціально підрізають – роблять "макаронну зачіску".

Макаронні вироби з м'яких та твердих сортів пшениці: у чому різниця

Олександр Педан запитав менеджерку з якості Анни Керничну, чим же відрізняються макарони з м'яких та твердих сортів пшениці.

Різниця є у вмісті білку. У твердих сортах пшениці лише на 1,4% більше білку,
– наголосила Анна.

Виробничими лініями на фабриці керує одна людина / Фото "Тая"​

Висушені макарони потрапляють у зону стабілізації, охолоджуються до кімнатної температури, відрізаються та направляються на пакування,
– розповіла Анна.

Для кожного виду упаковки – своє обладнання. Розфасовану продукцію складають на палети, обгортають стретч-плівкою й відправляють на склад, розрахований більш ніж на 1000 тонн.

Продукція "Тая" не затримується на складі / Фото "Тая"

Термін придатності макаронних виробів становить два роки. Утім, продукція “Тая” на фабриці не затримується – вона швидко розбирається замовниками в Україні й вирушає на експорт, у тому числі у Південну Америку та країни Африки.

Телеведучий переконаний: купувати щось, аби не українське, – це антитренд. Олександр Педан закликав українців підтримувати українське – смачне, якісне, рідне. Та й сам на подарунки рідним набрав якісної та смачної продукції "Тая".

Дивіться відео з екскурсією Хмельницькою макаронною фабрикою "Тая":