Як проста звичка допоможе стати креативнішими

20 січня 2022, 06:40
Читать новость на русском

Джерело:

Springer Link

Існує твердження, що креативність залежить від активності людини. Адже часто-густо під час руху людей відвідують творчі ідеї.

Рух допомагає мислити творчо. Навіть просте ходіння по кімнаті туди-сюди допомагає придумувати щось нове і несподіване.

Це цікаво Продовження "Ейфорії" та інші головні кінопрем'єри: що подивитися глядачам на OLL.TV у січні

Саме до таких висновків дійшли вчені з Вюрцбурзького університету. Для цього вони провели дослідження, результати якого були опубліковані в журналі Psychological Research. 

Науковці провели три експерименти. У кожному з них взяли участь по 60 добровольців у віці від 18 до 35 років. Вони повинні були розв'язати завдання "альтернативного використання Гілфорда", тобто придумати якомога більше неординарних способів використання повсякденних предметів, наприклад, цегли, зубної щітки, рушників, олівця та інших.

Якщо ви кіноман, який цінує якісну картинку, тоді вам на OLL.TV. Тут кожен знайде, що переглянути. У каталозі OLL.TV понад 15 000 фільмів і серіалів у бездоганній якості, українські та закордонні телеканали, прямі трансляції спортивних подій та багато іншого!

Під час першого експерименту частина учасників сиділа, частина – ходила по кімнаті. Із завданням краще впоралися другі. У наступних випробуваннях деякі добровольці ходили по кімнаті вільно, інші – по певній траєкторії. Решта або сиділи біля екрана комп'ютера в одній і тій же позі, або могли рухатися, не встаючи зі стільця.

Під час руху людей відвідують творчі ідеї / Фото із соцмереж

​До теми  Як та у який період доби краще зважуватися, аби дізнатися реальну вагу

Ці експерименти показали, що креативність помітно знижувалася в тому випадку, коли учасники не могли вільно рухатися. Результативність учасників дослідники оцінювали за десятибальною шкалою. Так середня оцінка креативності при вільній ходьбі склала 7,2 бала, при обмеженій ходьбі по певній траєкторії – 3,6, при вільному сидінні – 7,1, а при обмеженому сидінні – 3,1 бала.

Наше дослідження показує, що не рух сам по собі допомагає нам мислити більш гнучко. За це відповідає свобода самовизначених рухів. Тобто головне – можливість пересування без зовнішніх обмежень,
– пояснила нейробіолог доктор Барбара Гендель.

Щоб стати креативніше, потрібно просто походити по кімнаті / Фото кадр з фільму "Летючий цирк Монті Пайтона"

Вчені довели, що присутність будь-яких обмежень значно знижує показники креативності. А можливо, це пов'язано з тим, що творчий початок просто не терпить шаблонів, як зовнішніх, так і внутрішніх.