Фінансові звички, які допоможуть пережити важкі часи: 10 універсальних порад
Криза COVID-19 вплинула на бюджет практично кожної людини. Така ситуація дала зрозуміти, що фінансова грамотність та заощадження коштів – важливий нюанс у всіх сім'ях.
Ідеї 24 склали список фінансових звичок, завдяки яким ви зможете пережити важкі часи і навчитися правильно розпоряджатися своїми грошима.
Читайте також: 5 міфів про цілі, які заважають нам стати успішними
1. "Холодний" розрахунок
Для того, щоб правильно розпоряджатися фінансами, потрібно підраховувати витрати та прибутки. Найкраще це все записувати або користуватися онлайн-програмами. Виробивши звичку контролювати фінанси, ви зможете при необхідності поступово зменшувати витрати.
Фото pexels
2. "Екстрений" рахунок
У фінансово грамотної людини завжди повинні бути заощадження. Зберігайте кошти в будь-якому вигляді. Але якісь мінімальні суми на "чорний день" повинні бути.
Фото pexels
3. Покупка валюти
Якщо ви маєте гарний заробіток і хочете купувати валюту, то робіть це поступово, тобто не всю разом суму, а в декілька етапів.
Фото https
4. Заробляйте більше, ніж витрачаєте
Ваша прибуток завжди повинен перевищувати ваші витрати. Якщо це не так, можливо, вам потрібно знайти додатковий заробіток або змінити роботу?
Фото karandash
5. Покупки
Якщо йдете в магазин спонтанно, візьміть із собою суто потрібну суму коштів. Так ви зменшите витрати. Якщо віддаєте перевагу кредитним карткам, обов'язково встановіть ліміт на щоденні витрати. Це допоможе вам уникнути необдуманих покупок.
Фото pexels
Цікаво: Як скоротити поїздки в магазин: прості правила, які допоможуть економити час та гроші
6. Звіт
Навчіться щотижнево робити власний фінансовий звіт. У ньому обов'язково порівнюйте прибутки та витрати. Не забудьте перевірити всі квитанції та чеки.
Фото unsplash
7. Теорія
Читайте спеціальну літературу. Ставайте фінансово грамотними. Якщо книги – це не ваше, знайдіть спеціальні групи в соцмережах чи на інших ресурсах. Розпочати можете з переглядів мотиваційних фільмів.
Фото unsplash
8. План харчування
Велика частина фінансів витрачається на продукти, тому обов'язково складайте хоча б приблизне меню на тиждень. Так вам не доведеться купувати продукти, які в результаті треба буде викинути.
Фото thoughtco
9. Подарункові витрати
Подарунки – це не лише практичні речі. Це емоції, це позитив і гарний настрій мінімум на увесь день. Якщо ви любите робити приємно знайомим – купуйте подарунки заздалегідь. Особливо напередодні новорічних свят. Так ви уникнете значної переплати або покупки необдуманих речей.
Фото pexels
10. Оплата комунальних послуг
Сплачуйте за всі комунальні послуги вчасно, а по можливості навіть наперед. Завдяки цьому ви уникнете нарахування пені.
Фото twitter