Ще у 2015 році дослідники довели, що тривале використання смартфонів негативно позначається на пам'яті підлітків. У новому експерименті вони подвоїли вибірку, запросивши взяти участь 700 школярів від 12 до 17 років, які активно користуються смартфонами більше року, повідомляється на офіційному сайті Swiss TPH.

Читайте також: Найочікуваніші смартфони 2019 року – анонс Техно 24

Що найбільше впливає на роботу мозку? Цього разу науковці визначили, як користуватися ґаджетом точно не варто. З'ясувалося, що для здоров'я найгірше – довгі розмови по телефону (і пов'язане з ними випромінювання). Негативний вплив на мозок спостерігали особливо у випробовуваних, які звикли тримати смартфон близько до правого вуха.

Як безпечно користуватися смартфоном? Є і хороші новини, якщо ви рідко говорите по телефону, а замість цього переписуєтеся, граєте або шукаєте щось в інтернеті і не тримайте телефон біля голови, то дія мінімальна. У респондентів взагалі не спостерігалося змін у розвитку ділянок мозку, пов'язаних з пам'яттю.

Потенційний ризик для мозку можна звести до мінімуму, якщо використовувати навушники або гучний зв'язок для дзвінків, особливо якщо рівень сигналу мережі невисокий, і телефон працює на максимальній потужності,
– зауважив співавтор роботи Мартін Рьослі.

Аби оцінити наслідки використання смартфонів в довгостроковій перспективі, науковці планують продовжити свої дослідження.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно