Як позбутися харчової молі: ефективні способи боротьби з комахами

10 липня 2021, 08:09
Читать новость на русском

Побачили на кухні харчову міль – дійте негайно! Ці непоказні комашки можуть оселитися в багатьох місцях і зіпсувати всі ваші продуктові запаси.

Харчова міль швидко розмножується, відкладаючи в різних продуктах яйця, з яких з'являються ненажерливі личинки. Ми розповімо, наскільки небезпечна ця комашня і як отримати перемогу в боротьбі з нею за власний дім.

Цікаво знати "Тарасова Гора – 2021": завершився міжнародний мотофестиваль за підтримки ТМ Żubrówka

Як боротись з харчовою міллю

Зовнішній вигляд

Харчова міль дуже схожа на звичайну: має сірі крильця, верхня частина яких світліша, а нижня – темніша, а її довжина приблизно 1 сантиметр. Живе ця комаха максимум 19 днів. За цей час вона встигає відкласти понад 300 яєць, з яких з'являються личинки – гусениці білого або жовто-білого кольору з чорною головою.

Де найчастіше заводиться міль та чому

Ви будете здивовані, але дорослий метелик не зашкодить вашому дому, адже він нічого не їсть, а харчується тільки водою. Головну шкоду приносять гусениці, які перебувають на стадії розвитку і потребують багато їжі.

Найчастіше харчова міль освоюється в крупах, макаронах, квасолі, сухофруктах та горіхах. Маленькі личинки не лише там харчуються, але й залишаються свої відходи. Комаха також любить розмножуватись в теплих і вологих місцях. Тому слідкуйте, щоб у вас на кухні було завжди прибрано.


Міль полюбляє багато продуктів / Фото Comfy

Харчова міль зазвичай активна вночі, тому, щоб її побачити, зайдіть на кухню у пізній час.

Де шукати

Слід пам'ятати, що гусениці полюбляють різні продукти, але найбільше їм до вподоби:

  • пшоно;
  • сушені абрикоси;
  • родзинки;
  • груші та яблука.

Саме ці продукти варто оглянути в першу чергу. Великої шкоди личинки завдають насінню, яке призначене для посіву, адже з'їдає зародок. Також міль полюбляє шоколадні цукерки, приправи, чай.

Забудь про справи, збери друзів та наповни чарки улюбленою Zubrowka. Гарний настрій вам гарантований.

Як боротися з комахами


Дієві методи боротьби із міллю / Фото Landorra

Щоб позбутися харчової молі на кухні, варто:

  • Перевірити всі продукти та переглянути, чи немає там комах.
  • Уражені крупи, борошно, горіхи та інші продукти потрібно неодмінно викинути та винести сміття з дому.
  • Продукти, у які міль не встигла добратись, бажано прогріти в духовці або в мікрохвильовій печі та пересипати в посуд, який щільно закривається.

Продезінфікуйте всі шухляди та полиці водою з оцтом, провітріть їх і наведіть порядок. Міль також боїться морозу, тому взимку можна винести крупи та інші продукти на балкон. Це допоможе позбутися від личинок і яєць.

Придбайте професійний засіб для боротьби з міллю. Після використання спеціального аерозолю, потрібно обов'язково промити всі поверхні, що контактують з продуктами.

А ви знали Як позбутися неприємного запаху в підвалі: причини та корисні поради

Народні методи


Ці народні методи допоможу вивести та попередити появу молі / Фото Landorra

На щастя, існують рослини, які міль не дуже полюбляє. Покладіть на полиці з продуктами полотняні мішечки з лавандою, гілочками м'яти та полину. Вони будуть відлякувати метеликів і не дадуть їм розмножуватися. Це допоможе убезпечити вас від молі та позбутись її на початкових етапах. 

Дієві поради, які допоможуть відлякати міль:

  • Приготуйте розчин з води, столового оцту, нашатирного спирту, додавши м'яти, лаванди, розмарину чи цитрусових. Запах не обов'язково має бути дуже концентрованим, адже метелик вловлює навіть легкі аромати.
  • Міль у продуктах не заведеться, якщо в шафу покласти часник, каштани, шкірку з лимона або ватку, просочену ефірною олією.
  • Рекомендуємо на кухні поставити вазон з геранню. Ця рослина виділяє речовини, які здатні знищувати багатьох мікробів та відлякувати шкідників.