Як правильно користуватися побутовими приладами: поради, завдяки яким техніка служитиме довше

13 травня 2021, 20:20
Читать новость на русском

Більшість серйозних проблем із домашніми помічниками постає з двох причин: ми або ігноруємо профілактичні заходи, або взагалі не читаємо інструкції. А техніка, тим паче сучасна, такого нехлюйства не вибачає.

Щоб не довелося міняти дорогі прилади передчасно, ось вам кілька порад, як поводитися з технікою "по-людськи".

Читайте також: Як менше сплачувати за електроенергію: ви зекономите половину зарплати

Пилосос

Регулярно чистьте мішки для сміття. Заповнені всього на третину, вони вже не допомагають, а заважають якісній роботі приладу. І не забувайте прочищати фільтри. Так, їх теж треба.


Фото thespruce

Мікрохвильова піч

Мікрохвильовку заборонено вмикати порожньою або недостатньо завантаженою.


Фото pexels

Електрочайник

Регулярно чистьте чайник від накипу. Накип погіршує теплообмін між водою та нагрівальним елементом. Перегріваючись, останній виходить із ладу.


Фото eat

Кавоварка

Ароматна кава – прекрасний початок дня. А кавоварка – ідеальна помічниця, завдяки якій ви насолоджуєтесь усіма нюансами смаку божественного напою. І вимагає ця розумниця зовсім небагато – найпростішого догляду.


Фото pexels

Праска

Накип – проблема не лише чайників та кавоварок, а й прасок, якщо до резервуару ви заливаєте звичайну водопровідну воду. Із часом отвори праски забиваються – і тут знову виручає лимонна кислота. 


Фото nytimes

Фен

Неприємний запах гару, що йде від фена під час роботи, – сигнал про те, що прилад час чистити. Зніміть захист повітрозабірника й почистіть нагрівальний елемент від пилу та волосся.


Фото pexels

Посудомийна машина

Посудомийну машину потрібно чистити та дезінфікувати раз на два тижні. Найпростіший спосіб – з оцтом. Залийте 2 склянки білого оцту до відсіку для мийного засобу й запустіть порожню машину в режимі нагріву.


Фото thespruce

Пральна машина

Накип – не головна причина виходу пральної машини з ладу. Більше її травмує перевантажений бак. Навіть якщо вам удалося запхати до нього ковдру ногою, нічого хорошого ви не зробили. У кращому разі річ погано випереться. У гіршому – погано стане машинці.


Фото nytimes

Холодильник

Термін роботи холодильника становить у середньому 10 років, але він може закінчитися й раніше, якщо поряд опиниться плита. При роботі плита нагрівається, а разом із нею – і стінки холодильника, що стоїть поруч. А перегрів вкорочує холодильнику життя.


Фото thespruce