Побороти переїдання – реально: 3 простих кроки до правильного харчування
Джерело:
LifehackЧас від часу всі ми грішимо переїданням – на свята, коли хочеться продегустувати всі смаколики на столі, або ж "заїдаючи" стрес. Але що робити, коли перевантаження шлунку стало хронічним? Як побороти цю згубну звичку?
Щоб урятувати своє здоров'я та фігуру, а отже, самооцінку та здорові стосунки з оточуючими, розберімося, передусім, із причиною переїдання. Саме від неї залежить, що ми робитимемо далі.
Рекомендуємо Три яскравих коктейлі із Soplica, які подарують по-справжньому сонячний настрій
Чому люди мають проблеми з переїданням
Перший крок у боротьбі з переїданням – з'ясувати причину. Потрібно зрозуміти, що саме змушує вас їсти, адже переїдання – це спосіб справлятися з тим, що вас турбує.
Причини переїдання / Фото Unsplash
Втома.
Ми часто намагаємось відволіктись та розслабитись за допомогою солодкого. Це, як правило, трапляється після обіду, коли ми відчуваємо "спад" енергії та потребуємо емоційного підкріплення. Замість того, щоб зробити корисний перекус, тягнемось до шкідливих, які завжди під рукою.
Нудьга.
Їжа часто стає способом себе розважити. Шкідливі перекуси також актуальні під час перегляду фільму чи серіалу. В такі моменти ви не контролюєте кількості спожитого, а тому часто переїдаєте.
Вживання алкоголю.
Алкоголь здатний підвищувати апетит та стати на заваді до відчуття ситості. Пиво і солені шкідливі закуски формують нескінченне коло, адже снеки змушують пити більше, щоб втамувати спрагу.
Зневоднення.
Якщо ви вживаєте недостатню кількість води, це може призвести до почуття "голоду".
Секрет гарного настрою досить простий! Потрібно лише запросити найкращих друзів, взяти Zubrowka Rose, тонік, лід та разом заміксувати гарний настрій.Що робити після переїдання?
Влаштуйте собі прогулянку / Фото Unsplash
Якщо ви перестаралися з обідом, пропонуємо вам вечірню прогулянку у парку. Не намагайтесь рухатись занадто швидко чи напружено, адже це буде сприяти припливу крові до м'язів, а не до шлунку, що значно уповільнить травлення.
Також вам допоможе м'ятний чай. М'ята перцева дуже ефективна при порушеннях травлення.
Цікаво знати Літні вітаміни на зиму: як правильно заморозити ягоди та фрукти
Як не переїдати: 3 простих кроки
Як боротись з переїданням / Фото Unsplash
Крок 1: Розвиваємо уважність
Ми часто їмо, коли зайняті або поспішаємо – це прямий шлях до бездумного харчування. І є лише один спосіб з цим справитись: стежити за тим, що ви вживаєте. Потрібно почати їсти тільки те, чого не вистачає нашому організму.
Окрім цього, кожного разу, коли ви тягнетеся до якогось перекусу чи частування, запитайте себе, чому ви це робите: вам нудно, ви переживаєте, втомлені чи насправді голодні? Таке уважне споживання допоможе вам зрозуміти, що ви насправді їсте, а не виконуєте автоматичну дію. Так ви зможете розірвати ланцюг несвідомої харчової поведінки.
Крок 2: План харчування
Носіть корисну їжу із собою / Фото Burst Shopify
Шкідливі перекуси часом з'являються тому, що ви поспішаєте і не готові до того, що організм захоче підкріпитись. Планування та приготування їжі заздалегідь може вберегти вас від фаст-фуду та інших ласощів. Ви завжди можете готувати вдома здорову їжу, використовуючи для цього корисні продукти.
До теми Як правильно обирати черешню та на що звернути увагу при покупці
Крок 3: Їмо більше білка та клітковини
Більше білка та клітковини / Фото Unsplash
Білок – це поживна речовина, яка забезпечує організм амінокислотами, необхідними для відновлення м'язової тканини. Споживання білка також допоможе вам довше почуватися ситими. Дослідження показують, що сніданок з високим вмістом білка допомагає довше бути ситим і зменшує відчуття голоду протягом дня.
Клітковина також допоможе запобігти переїданню, адже наповнює наш організм і містить дуже мало калорій. Вона допомагає регулювати рівень цукру в крові, тому ви будете менше тяжіти до солодких перекусів протягом дня.