6 запитань, які обов'язково потрібно поставити на співбесіді
Джерело:
GlassdoorЩоб співбесіда пройшла успішно й ви отримали омріяну посаду, слід ретельно підготуватися – і не лише відповідати на каверзні запитання ейчара та майбутнього керівника, а й ставити їм свої. Не соромтеся цікавитися тим, що пропонує роботодавець за ваш час та кваліфікацію.
Від поставлених питань у роботодавця складеться враження про вас як про людину і як про фахівця. Тому кожне з них обдумайте й проговоріть подумки заздалегідь. Ми підготували кілька класичних запитань, які буде слушно поставити під час співбесіди.
Читайте також: 7 важливих навичок, на які роботодавці звертають увагу передусім
1. Що входитиме в обов'язки людини, яка обійматиме відповідну посаду?
Поставивши це запитання, ви повинні запам'ятати всі відповіді, адже вам, можливо, випаде нагода працювати в цій компанії. Тому дуже важливо на першому етапі співпраці розставити межі й чітко проговорити всі обов'язки, які ви будете надалі виконувати.
В ідеалі усе, що перерахує роботодавець записати у блокнот. Якщо у вас з'явилися уточнювальні запитання, не соромтеся їх ставити.
Дізнайтеся в потенційного роботодавця обов'язки, які вам доведеться виконувати / Фото Englishpatient
2. Які цінності компанії?
Від того, як проводять увесь час всі працівники, залежить ваш робочий добробут. Ви повинні зрозуміти, які цінності важливі для працівників відповідної компанії, порівняти їх зі своїми цінностями, зіставити й зробити висновки стосовно того, чи підходить вам ця робота.
Ваші цінності та цінності компанії повинні збігатися / Фото Cleverstaff
3. Чи є можливість для кар'єрного росту чи професійного розвитку?
Для кожної людини дуже важливо розвиватися. Тому, влаштовуючись на роботу, ви повинні розуміти, чи є у вас можливість кар'єрного росту, чи зможете ви відвідувати цікаві та корисні тренінги, семінари абощо.
Можливість підійматися по кар'єрній сходинці важлива для кожного працівника / Фото Work
4. Який графік роботи?
Це одне з найголовніших питань, які ви повинні поставити потенційному роботодавцю. Не соромтеся ставити уточнювальні питання стосовно графіка роботи під час канікул, хвороби, державних вихідних тощо. Дізнайтеся про те, чи працюють співробітники понаднормово, якщо так, то чому і чи отримують винагороду за це.
Цікаво: Як уникнути конфлікту з керівником: 5 простих правил
5. Яку я буду отримувати заробітну плату?
Питання логічне та важливе, але не варто формулювати його одразу по приходу на співбесіду. Це може характеризувати вас не з найкращого боку. Не соромтеся ставити усі запитання, які стосуються фінансових виплат. У майбутньому це допоможе уникнути незручних ситуацій.
Дізнайтеся усі тонкощі виплат зарплати / Фото Fintolk
6. З ким я буду найтісніше співпрацювати?
Дізнавшись відповідь на це запитання, ви приблизно розумітимете, з якими людьми ви найчастіше спілкуватиметесь, наскільки великий матимете колектив і яку роль виконуватимете ви в ньому.
Сміливо запитуйте про потенційних співробітників / Фото Scriba