5 помилок, через які ви втрачаєте гроші під час кризи
Через пандемію під фінансовою загрозою залишилися не лише ті, хто не має заощаджень, а й ті, у кого вони є. У період фінансової кризи потрібно правильно витрачати кошти, щоб не потрапити в зону ризику і щоб не втратити всі накопичені фінанси.
Джерело: 24 канал
Є 5 поширених помилок, через які більшість навіть фінансово грамотних людей втрачають свої кошти під час кризи.
Читайте також: 10 фінансових помилок, які ми передаємо своїм дітям
Неготовність до кризи
Фінансова криза не омине нікого. Але хтось втратить більше, а хтось менше. Саме тому потрібно розуміти, що кризи були, є і, ймовірно, будуть. Неготовність від фінансової нестабільності – головна причина, через яку ви можете втратити всі свої кошти.
Фото bistrozaim
Покупка валюти після різкого стрибка
Коли долар зростає в ціні, більшість вважає, що потрібно терміново купувати валюту, а потім її продавати. Загалом покупка валюти – це можливість фінансово захистити себе під час кризи. Інвестори купують валюту не з метою збагачення, а з метою захистити свій гаманець в період падіння ринку.
Купуючи валюту поясніть самі собі, для чого ви це робите. Щоб що? Купивши, сподіватися, що через місяць зможете продати втридорога? – Якщо саме таку ідею ви переслідували, то будьте готові до того, що продати дорожче її може не вдатися.
Фото rau
Вихід на фондовий ринок без особливих знань
Це дуже ризиковано фінансово. Тому, якщо все ж ви вирішили купувати акції, уникайте основних помилок. Насамперед ви та ваша команда повинні мати спеціальні знання. Окрім цього, знати теоретично і вміти діяти – це не одне й те ж. Також варто обирати найбільш вдалий час для покупки та продажу акцій. Не варто слідувати за натовпом. І найважливіше – не плутайте створення інформаційного портфеля з трейдингом. Останній є дуже небезпечний для тих, хто не має відповідних знань.
Цікаво: Правильне заощадження: як відкладати гроші й жити нормальним життям
Вкладання коштів у пасиви
Під час кризи багато хто думає, що купити нерухомість чи автомобіль – це оптимальне заощадження коштів, адже "потім буде дорожче". Це хибне враження, адже, для прикладу, автомобіль вимагає постійних витрат під час експлуатації. Окрім цього, після того, як власник виїде з салону, вартість автомобіля для продажу в середньому зменшиться на 1/3. Покупка квартири теж не ідеальний варіант, оскільки в період кризи її буде важко продати. Та й взагалі її вартість може знизитися.
Фото perelomu
Небажання витрачати кошти на самоосвіту
У період технологій багатих та бідних відрізняє бажання та відповідно небажання вкладати кошти у свою освіту. Якщо настала криза, то освічені люди вибудовують фінансові стратегії, думають, як заощадити, а також як зберегти накопичені фінанси.
Фото kfund-media