Що в жодному разі не можна робити за столом: уроки етикету, які має засвоїти кожен
У наш час багато хто сприймає етикет як застарілі, а отже, необов'язкові для дотримання формальності. Але ж суть чемної поведінки полягає не в штучній манірності, не в тому, щоб жорстко дотримуватися сотен дрібних правил, а, передусім, у шанобливому, доброзичливому ставленні до людей, якими б вони не були.
Ввічливість, як сказав французький письменник-мораліст Жан де Лабрюєр, "полягає в прагненні говорити й поводитися так, щоб наші ближні були задоволені й нами, і самими собою". Тож ми зібрали найпоширені помилки, які заважають нам досягти цього золотого балансу.
Читайте також: 17 правил етикету, які повинен знати кожен
Забагато слів
Розпочніть вечерю в тиші та спокої. Насолодіться процесом. А трохи згодом можна буде й поговорити, але тільки на нейтральні та приємні теми. Погода, природа, мистецтво, фільми, подорожі – жодних пліток, і боронь боже про політику!
Фото express
Телефон на столі
Не кладіть телефон на стіл поряд із собою. Це поганий тон. Зробивши так, ви продемонструєте, наскільки важливу роль він відіграє у вашому житті й наскільки вам нецікаво спілкуватися зі співтрапезниками.
Фото crushpixel
Помада на чашці
Перш ніж почати їсти, зітріть із губ серветкою помаду. Залишати сліди на столових приборах та посуді непристойно, яким би ефектним не був колір помади.
Фото express
Звичка цокатися
Не варто тягтися келихом до кожного, хто сидить за столом. Достатньо просто підняти келих, обвести присутніх поглядом, усміхнутися, а потім зробити ковток. А соком узагалі цокатися не потрібно.
Фото two
Нарізаний хліб
Відкушувати від цілої скибки – некрасиво. Правильно буде зробити так: відщипніть від нього шматочок і з'їжте. І так далі – в міру потреби. Хліб нікуди не втече.
Фото crushpixel
Лікті на столі
Це – табу! У перервах між їжею, під час бесіди руки можна покласти на коліна.
Фото crushpixel
Солити їжу
Не соліть страву до того, як ви її скуштуєте. Інакше це буде знак недовіри смаку кухаря.
Фото crushpixel
Виделка для спаґеті
Спаґеті їдять за допомогою виделки та столової ложки. Зачепіть кілька макаронин на виделку, далі прокрутіть їх у ложці. Коли сформується невеличке "гніздечко", можна відправити його до рота.
Фото food
Тарілка на себе
Доїдаючи суп, тарілку нахиляють від себе й не нахиляються до неї. Пам'ятайте: ложка повинна йти до рота, а не рот до ложки! Та й облитися супом ризик буде менший.
Фото food