Проблеми з вологістю та цвіллю в домі: хто в зоні ризику та як вирішити проблему
Джерело:
webmdЦвіль, яка з'являється на стінах чи підвіконниках у будинку дуже шкодить здоров'ю дітей та людей похилого віку. Позбутися її можна лише тоді, коли зменшити рівень вологості в домі.
У невеликих кількостях цвіль зазвичай нешкідлива, але коли вона потрапляє на вологе місце у вашому домі, то починає збільшуватись. У матеріалі розповідаємо, як запобігти цьому.
Цікаво 8 атмосферних мультиків, які подарують святковий настрій на Миколая: добірка від OLL.TV
Кому насамперед шкодить цвіль
У людей, чутливих до цвілі, можуть виникнути алергічні реакції, що спричиняють чхання, нежить, почервоніння очей, висипання на шкірі.
Люди з серйозною алергією на цвіль можуть мати більш серйозні реакції, включаючи задишку. У людей з астмою, які мають алергію на цвіль, вдихання може викликати напади.
До людей, яким першочергово шкодить цвіль, належать:
- немовлята та діти;
- люди похилого віку;
- люди, імунна система яких порушена через ВІЛ-інфекцію, рак, захворювання печінки або хімієтерапію;
- люди з хронічними захворюваннями легенів.
Основні поради, як знизити вологість й позбутися цвілі
Використовуйте осушувачі повітря та кондиціонери, особливо в спекотному чи вологому кліматі, щоб зменшити вологість повітря.
Підтримуйте вологість у приміщенні нижче ніж 60%. Виміряти відносну вологість можна за допомогою гігрометра, недорогого приладу, який можна знайти в багатьох господарських магазинах.
Зберігайте будинок в теплі в прохолодну погоду. При зниженні температури повітря втрачає здатність утримувати вологу, і воно конденсується на холодних поверхнях, що може сприяти утворенню цвілі.
Відкрийте двері між кімнатами, щоб збільшити циркуляцію, яка переносить тепло на холодні поверхні. Збільште циркуляцію повітря за допомогою вентиляторів.