Чому постійно хочеться солодкого: проста відповідь на поширене запитання

4 серпня 2021, 19:14
Читать новость на русском

Безліч людей жаліються, що не можуть жити без солодощів. Йдеться не лише про шоколад, але й про цукерки, тістечка та різноманітну випічку.

Причини можуть бути різними. Детально про них розповіла дієтологиня Ірина Кудрик.

Цікаво Знай своїх: Олександр Педан довів, що макарони з м'яких сортів пшениці не гірші, ніж з твердих

Чому хочеться солодкого

Медичні причини

  • Якщо у раціоні недостатньо білку та рослинного жиру, складних вуглеводів (каш). Йдеться про незбалансований раціон за БЖВ (білками, жирами, вуглеводами), постійне недоїдання, великий дефіцит калорій задля схуднення.
  • Підвищений рівень кортизолу та греліну (гормон голоду) через недосип чи стрес також пробуджує апетит та тягу до солодощів.
Дієтологи запевняють, що при дотриманні дефіциту калорій можна й не виключати з раціону улюблені макарони. Тому якщо худнути, то тільки смачно й разом з "Тая"!

Інсулінорезистентність – це стан, коли в крові багато гормону інсуліну, а рецептори до нього на клітинах "забиті"; таким чином глюкоза, яка надійшла в організм з їжі, не може потрапити в клітини й наситити їх через "забиті замки", де інсулін виступає "ключиком", і наступає "хибний голод". Поїли… і за годину знову хочеться, часто солоденького!
– пояснила Ірина Кудрик.

Якщо раціон збалансований, солодощі не будуть метою номер один / Фото Pixabay

Корисно Сидячий спосіб життя та постава: відео, як позбутися сутулості

Психологічні причини

  • За словами дієтологині, йдеться про те, що солодощі заспокоюють людину та дають можливість розслабитися.
  • Також можна говорити про моменти, коли людині просто сумно або немає чим зайнятися, – до рота потрапляють шкідливі смаколики.
  • Не варто забувати й про залежність та звичку.