5 міфів про сон, у які час перестати вірити
Джерело:
AbcnewsІснує багато міфів щодо сну. І всі ми в них віримо, навіть не намагаючись перевірити, яка в них доля правди. А даремно! Адже знання деяких фактів допомогло б нам усе встигати й у певних ситуаціях почуватися значно краще.
Ці міфи про сон ви точно чули, і неодноразово, і навіть вірили у них. Настав час їх розвіяти — і почати спиратись на факти.
Читайте також: 5 міфів про стратегію в компанії
Міф 1: можна виспатися наперед або заднім числом
Це один із найпоширеніших і найдавніших міфів. Гадаєте, у вихідні ви зможете гарно виспатися й відпочити за весь минулий тиждень? Мусимо вас розчарувати. Ваш організм зажди потребує час від часу відновлення енергії. Цей процес – циклічний. Тобто проміжки між сном та роботою чи домашніми справами мають бути однаковими. Якщо ви в будні спатимете на добу лише 5 годин, а у вихідні – 10, то однаково не відновите свої сили.
Фото posta
Міф 2: фізичні навантаження перед сном корисні
Багато хто з нас переконаний, що заняття спортом перед сном допомагають швидше й міцніше заснути. Однак це не так. Найкращий час для спорту – ранок. Також можна робити фізичні вправи вдень, але активність перед сном призведе до підвищення температури на кілька годин і, дуже ймовірно, до безсоння.
Фото apexprofoundbeauty
Міф 3: гаряче молоко допомагає заснути
Із дитинства ми знаємо, що гаряче молоко допомагає швидше заснути. Так, у гарячому молоці є амінокислота триптофан, але не в такій кількості, як фармацевтичний снодійний засіб. Гаряче молоко може розслабити, поліпшити наше самопочуття, але глобально на якість сну не повпливає.
Фото miss-runet
Цікаво: 5 неймовірних фактів про космос, які схожі на вигадку
Міф 4: із віком люди потребують менше сну
Учені довели: людина має спати 7–9 годин на добу незалежно від віку. Міф виник через те, що старші люди часто мають проблеми зі сном, спричинені різними хворобами та поганим самопочуттям.
Фото depositphotos
Міф 5: під час сну наш мозок відпочиває
За результатами багатьох досліджень стало відомо, що наш мозок під час сну працює ще плідніше, ніж тоді, коли ми в стані бадьорості. Сон потрібен людині для того, щоб розслабилися тіло й нервова система. Сам мозок працювати не припиняє. Просто він не "відволікається" на рухи тіла й тому отримує дещо менше навантаження, ніж удень.
Фото zbruc