Як не потрапити на гачок до шахраїв в інтернет-магазині: 3 прості поради

19 лютого 2021, 11:08
Читать новость на русском

Інтернет-шахрайство існує стільки ж, скільки й сама Всесвітня мережа. І з кожним роком майстерність зловмисників зростає. Тож потряпляють до їхніх тенет не лише новачки, а й досвідчені користувачі.

Розповідаємо, як розпізнати кібершахраїв і не стати жертвою фейкового інтернет-магазину.

Читайте також: 5 простих порад для підвищення онлайн-продажів

Адресний рядок сайту

Якщо в адресному рядку бачите ім'я третього рівня — будьте обачні! Адреса на кшталт "магазин.для вас.тіп.ком" має насторожити. Такі домени зазвичай безкоштовні й довго не живуть: навряд чи ви знайдете його через тиждень. Справжній магазин придбає собі помітне ім'я й за своєю репутацію пильно стежитиме.


Фото mobiz.com

Базова інформація

Відповідальний магазин прагне забезпечити покупцям максимальний комфорт і дати їм якомога більше інформації. Тому на сайті обов'язково буде розділ "Контакти", де ви знайдете адресу, телефон та реквізити компанії. Якщо такого розділу немає – прокрутіть сторінку до найнижчого інфоблоку. На сайтах справжніх магазинів там розміщено:

  • номери телефонів;
  • адресу компанії;
  • номер розрахункового рахунку та назву банку, де його було відкрито.


Фото mobiz.com

Оформлення замовлення

Якщо для оформлення замовлення у вас просять тільки номер телефону, адресу електронної пошти, а також (увага!) паспортні дані або дані платіжної картки за посиланням – вас, найімовірніше, обманюють. До магазину, який працює чесно, завжди можна зателефонувати в робочий час, і найчастіше для замовлення потрібно ввести через онлайн-форму набагато більше інформації, але аж ніяк не паспортні дані й не дані картки.


Фото mobiz.com