4 вправи для зняття важкості у шиї та плечах, які замінять похід до масажиста
Джерело:
інстаграм Катерини КононовоїГортання стрічки новин у телефоні, сидяча робота та загалом малорухливий спосіб життя – усе це сковує м'язи шиї, а плечі напружуються. Але вправами можна суттєво полегшити цей стан і навіть назавжди позбавитися болю. Головне – регулярність!
Тривале сидіння в одній позі створює значне статичне навантаження на м'язи шиї. Але ми зазвичай дуже захоплені у цей момент і не надаємо значення м'язам, що просто кричать від напруження. І у більшості є ще одна згубна звичка – відкидатися на спинку стільця і закидати голову назад у надії, що м'язи розслабляться і стане легше. Це найбільша помилка. Під час цього хребетні артерії перетискаються, порушуючи кровообіг головного мозку.
І ще Як виправити надмірний прогин в попереку: тренер показав на відео кілька домашніх вправ
Цікавий факт: вага голови становить 7% від маси тіла.Як боротися зі скутими м'язами шиї
Найкращою профілактикою такої м'язової втоми є масаж, розтяжка та зміцнення м'язів шиї за допомогою вправ.
Гімнастика для шиї:
- Нахили голови до плеча: 8 – 10 повторень на кожну сторону;
- Поворот голови з додатковим навантаженням: 1 – 2 рази на кожну сторону по 10 – 15 секунд;
- "Малювання" уявного кола підборіддям у вертикальній площині: 8 – 10 кругів в одну сторону;
- "Малювання" уявного кола підборіддям у горизонтальній площині: 8 – 10 кругів в одну сторону.
Читайте також Чи брешуть лічильники спалених калорій на тренажерах: що про це говорить наука
Дивіться відео та повторяйте за тренеркою:
Текст публікації Катерини Кононової:
Мені здається, що кожен другий страждає від болю в шиї, хоча б від того, що ми годинами сидимо в телефонах, переглядаючи соцмережі. Та й зараз – ви читаєте цей пост із яким нахилом голови? Вага голови становить 7% маси тіла.
Довге сидіння в одній позі без руху головою дає незвичне статичне навантаження на м'язи шиї. Але ми занадто захоплені в цей момент і не надаємо значення м'язам, що просто кричать від навантаження і напруги. Дуже багато разів відкидаються на спинку стільця і закидають голову назад в надії, що м'язи розслабляться і стане легше. І це найбільша помилка. Хребці шиї включають поперечні відростки, що мають отвори. У цих отворах проходять артерії та вени, що беруть участь у забезпеченні головного мозку киснем. При закиданні голови назад хребетні артерії перетискаються, тим самим порушуючи кровообіг головного мозку. Як часто ви закидаєте голову назад у спробі позбавитися болю в шиї? Навіть на суглобовій розминці не можна виконувати кругові обертання, закидаючи голову назад.
Як же боротися із напругою м'язів шиї?
Найкращою профілактикою такої м'язової втоми є масаж, розтяжка та зміцнення м'язів шиї за допомогою вправ.