Як менше сплачувати за електроенергію: ви зекономите половину зарплати
Карантин продовжили, і ми знову змушені проводити час здебільшого вдома. Відповідно, електроенергії споживаємо більше. За статистикою, щомісяця кожен українець витрачає десятки, а подеколи й сотні зайвих кіловат. І все це лягає непотрібним тягарем на сімейний бюджет – і на довкілля...
Суми в рахунках за електрику можна зменшити удвічі, якщо оптимізувати використання цього дорогоцінного ресурсу. І жертвувати комфортом не доведеться. Усього лиш треба буде змінити деякі звички. Ми вам підкажемо які.
Читайте також: Економимо воду: 8 порад, як зменшити споживання й заощадити на комуналці
Використовуйте енергозберігаючі прилади
Сучасні дистанційні вимикачі й трансформатори допомагають економити електроенергію в 7 – 10 разів. Ви зможете налаштовувати таймер відключення/включення електрики та регулювати інтенсивність освітлення в залежності від часу доби та наявності сонячного світла у квартирі.
Фото stroy
Користуйтесь якісною побутовою технікою
Купуйте техніку з енергоспоживанням класу А (А +, А ++). Сучасні електроприлади економлять до 50% електроенергії.
Фото ipress
Замініть лампочки у квартирі на енергозберігаючі
Енергозберігаючі лампочки споживають менше електроенергії. У 5 разів! Експерти підрахували, якщо відправити на пенсію 10 "лампочок Ілліча", замінивши їх енергозберігаючими, за рік можна заощадити від 800 кВт / год і більше.
Фото warm
Оптимізуйте прання
Сучасні пральні порошки значно спростили прання. Доведено, що понад 80% енергії пралка витрачає на підігрів води. Тож не дозволяйте вашій пральній машині працювати даремно.
Фото ipress
Кип'ятіть воду правильно
Наливайте води рівно стільки, скільки необхідно для чаювання. Підігрів повного чайника (2 літри) займає 5 – 6 хвилин, кружка води кип'ятиться за 1,5 хвилини. Витрати електроенергії – в 4 рази менше.
Фото warm
Усувайте "енергетичних вампірів"
Непрацюючі, але підключені до електромережі гаджети і девайси (зарядка для смартфона, побутова техніка з вбудованими годинами, телевізор, колонки) споживають енергію. Вичисліть всіх "енергетичних вампірів" і вимикайте їх з розетки в момент бездіяльності.
Фото stroy
Чистіть пилосос
Навіть наполовину заповнений пилом мішок змушує пилосос "жерти" на 50% більше електроенергії. Максимально допустима завантаженість контейнера – 30%.
Фото warm
Холодильник – в прохолодне темне місце
Пряме сонячне світло, плита або батарея – фактори, які змушують холодильник витрачати більше енергії на підтримання низької температури. Ставте його в прохолодне темне місце.
І, до речі, не поспішайте завантажувати в холодильник гарячі страви на кшталт свіжоприготованого борщу. Нехай охолоне на плиті.
Фото ipress